Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem jak zaplanować 2 pokoje - sypialnię i biuro.

- W pokojach są okna balkonowe od podłogi do sufitu
- Pokoje są od północy, więc jest tam ciemno, a w dodatku pokój po lewej ma tylko 1 okno balkonowe
- Pracuję zdalnie, więc w biurze przebywałbym całkiem sporo czasu. Póki co na pewno będzie tam duże biurko, biblioteczka i miejsce do czytania
- W mieszkaniu oprócz tych 2 pokoi jest jeszcze salon z aneksem
- Część przechowywania to szafa w korytarzu + szafa w sypialni
- Szafa w sypialni niezależnie od tego, czy będzie miała 200cm, czy 370cm, będzie do sufitu

--- Wersja A to wrzucenie sypialni do małego pokoju, w biurze wtedy jest dużo miejsca
--- Wersja B to wrzucenie sypialni do dużego pokoju, jest tam też wtedy miejsce na dużą szafę 370cm
--- Wersja C to to samo co wersja B, ale za łożkiem jest dostawiona ścianka GK, dzięki której wokół łóżka jest więcej miejsca i zmieszczą się 2 stoliki
--- Wersja D to przesunięcie ściany działowej między pokojami tak, by w mniejszym pokoju zmieściła się duża szafa 370cm

Co o tym myślicie?

PS. Na schemacie są realne wymiary mebli, tzn. łóżko ma łącznie 215x170cm, biurko 160x80cm.

#mieszkanie #remont #remontmieszkania #rynekpierwotny #pytanie #pytaniedoeksperta #deweloperka #urzadzaniemieszkania #remontujzwykopem #projektmieszkania #nieruchomosci
becvvv - Cześć, mam problem jak zaplanować 2 pokoje - sypialnię i biuro.

- W pokoj...

źródło: comment_1666554045n6A86OFHQ1zcNi1AUuobrL.jpg

Pobierz

Co najlepsze

  • A 14.3% (4)
  • B 21.4% (6)
  • C 10.7% (3)
  • D 53.6% (15)

Oddanych głosów: 28

  • 7
Lepiej mieć salon obok łazienki.

@prawiedobrze:
Jak nie ma opcji na prywatną łazienkę w głównej sypialni to już zależy od wieku i "zainteresowań" mieszkańców, np po trzydziestce lepiej mieć łazienkę blisko sypialni żeby nie #!$%@?ć na śpiku przez całe mieszkanie się odlać w środku nocy. Inna okoliczność to chociażby to, że nie biegasz daleko z gołą dupą żeby się umyć po zabawach z partnerką, szczególnie kłopotliwe jak dalej są np pokoje
@becvvv: lepiej mieć duży pokój, w którym chce się przebywać na luzie więcej czasu, czyli A lub D (inaczej będziesz się męczył w klicie pracując). D lepsze, bo jednak sypialnia ciut większa i więcej mebli się mieści, a gabinet dla jednej osoby nie musi być aż tak duży. Do tego to co wyżej o łazience - lepiej dalej od sypialni. Definitywnie D.
@becvvv:
Ja bym zrobił wariant C ale jak nie masz strychu, piwnicy, garażu czy komórki to zrobił szafę/regał także w biurze (ścianka jak w wariancie D i przechowywanie po obydwu jej stronach). Nic mnie tak nie wnerwiało w wielu wynajmowanych mieszkaniach jak brak schowków na rozmaite klamoty i wynikający z tego bajzel albo wszędobylskie pudła z ikei po kątach. Bonusowo, dodatkowa szafa na ścianie lepiej wytłumi hałasy między sypialnią a biurem,
@becvvv: zalezy ile masz innych domowników, ale generalnie miejsce do pracy nie musi byc wieksze niz samo biurko tak aby sie zmiescily monitory i bylo zamykane, chyba ze porzebujesz komus cos pokazywac no to wtedy inaczej, jak sam mieszkasz to nie potrzebujesz zadnych scian i drzwi ;P