Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Cześć, dosyć długo przymierzam się do zakupu #pierwsze4kola i trafiłem na ogłoszenie o #volvo S40 2.0d 136km z 2008 roku. Auto ma nabite 238k, a przy 200k był wymieniany rozrząd.
Pytanie czy jest to dobry wybór do jazdy mieszanej, ale bardziej po mieście. Raz-dwa razy w miesiącu trasa ponad 500km i raz w tygodniu powyżej 100km. Tak to zazwyczaj do pracy i z powrotem czyli łącznie ok 25km.
Dodatkowo zacząłem czytać o filtrze FAP'a i zaczynam się zastanawiać czy jeśli auto je posiada- według VIN powinno czy jest sens się w nie pakować, a jeśli tak to czy nie powinien być wymieniony w okolicy 180k.

Za każdą radę dziękuję (ʘʘ)
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sas1906: Pewnie że można i ja bym brał. Mówię tylko że te 200-250k to jest okres w którym zazwyczaj oryginalne sprzęgło i dwumasa się poddają i trzeba te kilka tysi na wymianę odłożyć (nie polecam dziadowania i pchania sztywnego koła). Sam mam diesla, też 2.0 HDI (bo te 2.0d 136 z Volvo to nic innego jak francuskie 2.0 HDI 136 właśnie), ale starsze, 90 koni i zazwyczaj to nim jeżdżę na
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic: A czy jest sens zbijać cenę kosztem dwumasy oraz sprzęgła? Bo jeśli jest jak mówisz to chyba bym odpuszczał taki zakup, ponieważ nie jest pewne co będzie dalej wychodziło. A tu się zaczyna robić górka jak doliczę do sprzęgła i dwumasy za jakiś czas egr i dpf. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sas1906: nie ma sensu negocjować ceny z powodu dwumasy, bo o ile jest sprawna, a jak to ze sprzęgłami bywa, to zbytnio wcześniejszych oznak zużycia nie daje (możesz tylko sprawdzić czy sprzęgło się ślizga- jeśli na wyższych biegach po wciśnięciu gazu gwałtownie rosną obroty a prędkość nie bardzo to sprzęgło do wymiany) to żaden sprzedający ci na to nie pójdzie, to normalna część eksploatacyjna. Dpf a właściwie fap, bo taki tutaj
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic: Teraz się dowiedziałem, że dwumasa ani sprzęgło nie było robione przez aktualnego właściciela, ale niby nic się nie ślizga. Czyli już mogę szukać kolejnego? xD

@trzaichlac69: Teraz widzę, dobrze zwróciłeś moją uwagę. xD Tylko z silników benzynowych szukam czegoś ciekawego na pierwsze auto i jest cały c**j. Chociaż może źle, że się zamykam tylko na avensis, focusa, mondeo, różne audi a nawet alfy. Tylko nadal na rynku jest dramat
  • Odpowiedz
@sas1906: Jak kupowałem swojego Peugeota 406 z tym 2.0 HDI 90 to miał nalatane 186 tysięcy i nic się nie ślizgało, 5kkm później sprzęgło padło. A co do rozgrzewania się diesla, ja bym aż tak się tym nie przejmował, mirek wyżej przytoczył test, ale on jest dla 99% użytkowników samochodów co najwyżej ciekawostką- wskaźnik temperatury oleju mają już tylko sportowe auta, a płyn chłodniczy nawet zimą po 10km do 90 stopni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sas1906: osobiście bym odpuszczał diesla na takie przebiegi ale są ludzie którzy mają to w dupie i jezdzą dieslami 90% w mieście i też żyją.
  • Odpowiedz