Wpis z mikrobloga

Próbowałem przepisów podgrzybków w sosie śmietanowym z internetu, i nie wychodzi mi tak dobrze jak robi to ojciec, nie ma go więc nie mogę zapytać.

Mam śmietanę 18%, dużo gotowanych podgrzybków, olej kujawski z pierwszego tłoczenia, cebula, pieprz.

Jak to robię: najpierw smażę cebulę z dodatkiem ~ łyżeczki soli, jak lekko zbrązowieje wrzucam grzyby, smażę dłuższy czas, po czym dodaję śmietanę. Po dodaniu śmietany jest bardzo niedobre, dlatego gotuję na patelni dłuższy czas, tak żeby woda wyparowała.

Niestety ale na końcu i tak jest kwaskowaty posmak śmietany, może daję jej za dużo? Nie mam pojęcia. Jak ojciec robi jest jakaś płynna ale jest sam posmak grzybów, u mnie zbita, gęsta...

#jedzenie #jedzzwykopem #jedzenie71 #kulinaria #pytanie #gotowanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #grzyby
  • 21
@Tymajster: wyjaśniło się, też ma 18, po prostu nie wiedział że potrzebna 30-stka, to mu wyjaśniłem:) On dodawał po prostu mniej śmietany ze dwie łyżki, a ja 200g, więc czułem głównie smak śmietany. Ze dwie łyżki gęstej śmietany zmieszane z dużą ilością oleju czy masła i sos jest płynny i wiadomo grzyby bardziej odczuwalne, zwłaszcza że on dodał znacznie więcej grzybów + mało śmietany, a ja mało grzybów + za dużo