Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo czy są tu jacyć spece z budownictwa? Znalazłem mieszkanie na ostatnim piętrze nad którym znajdują się takie oto urządzenia- czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy będą one generować ponadprzeciętny hałas? Czy są to urządzenia, które działają cały czas? Pytam bo powodem poszukiwania nowego mieszkani są sąsiedzi znajdujący się bezpośrednio nade mną, więc nie chcę wpaść z deszczu pod rynne. Wg informacji od dewelopera są to: wentylator oddymiajacy, jednostki klimatyzacji od lokali, wyrzutnia wentylacyjna
Pobierz
źródło: comment_1666620545wZZyEpLziZTDfzwd4gsnJs.jpg
  • 17
czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy będą one generować ponadprzeciętny hałas?


@arbofi: Ponadprzeciętny hałas to dobry eufemizm na określenie wycia centrali klimatyzacyjnej xD
O zgrzytaniu i skrzypieniu tych blach to nawet nie wspomnę.
Przesadzacie.


@MasterOf8: Ja napisałem "Zależy, jaki masz czuły słuch" i twierdzę, że nie przesadzam. Ja mam np. bardzo czuły i w nocy, gdy próbuję usnąć, to męczą mnie nawet najcichsze odgłosy, ale o określonych częstotliwościach. Najgorsze są wszystkie transformatory w urządzeniach, które buczą z częstotliwością 50Hz, ale potrafię też usłyszeć strasznie wysoki pisk z elektroniki np. w telewizorze (oczywiście z większej odległości a nie po przyłożeniu ucha, bo tak to każdy
Czy jest jakas mozliwosc weryfikacji czy rzeczywiscie to buczy i skrzypi przed odbiorem?


@arbofi: Jeśli chciałbyś sprawdzać, to musiałbyś to zrobić w nocy. W dzień jest tyle odgłosów tła, że słuch działa z zupełnie inną czułością i raczej nic nie usłyszysz (aż tak źle to nie sądzę, aby tam było). Jeśli to będzie uciążliwe, to tylko w nocy, gdy będziesz próbował usnąć. W takiej ciszy słuch bardzo się wyostrza i słyszysz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arbofi: ja słyszę inwerter z garażu 2 piętra podemna. Także nigdy bym się nie zdecydował na mieszkanie pod instalacjami. Ogólnie mieszkanie w bloku to dramat w mojej ocenie.
@arbofi ja montuje takie rzeczy miedzy innymi. Oddymianie jest uzywane jest do oddymiania hali garazowej, więc dopoki sie nie pali tto nie halasuje a i tak w tej sytuacji halas nie jest chyba problemem xD. Raz do roku bedziesz mial prawdopodobnie przegląd gdzie beda to wszystko uruchamiac. Dzwiek porownywalny do startujacego samolotu i uslyszysz to nie tylko Ty.

Za to sprezarek i wentylatorow nie bedziesz slyszal.