Wpis z mikrobloga

Dziś 78. rocznica wyzwolenia Bredy przez 1 Dywizję Pancerną (1 Korpus Polski) dowodzoną przez generała Stanisława Maczka. Na zdjęciach Polski Honorowy Cmentarz Wojskowy (Pools Militair Ereveld Breda). Ja odwiedziłem to miejsce przy okazji pobytu w tym mieście 3 lata temu. Poniżej galeria zdjęć z w/w cmentarza gdzie spoczywa sam gen. Stanisław Maczek i żołnierze z jego oddziału. Następnie oryginalny PzKpfw V Panther – jest to pamiątka po wyzwoleniu miasta przez 1 Dywizje Pancerną podarowany mieszkańcom miasta. Kolejnym miejscem ze zdjęć jest Polski Pomnik (Pools monument), który jest wyrazem wdzięczności mieszkańców Holenderskiego miasta Breda dla polskich żołnierzy.
Artykuł z większą ilością zdjęć i informacji jest na blogu: https://www.zwiadowcahistorii.pl/polski-czolg-w-bredzie-i-kilka-innych-wspomnien-po-naszych-zolnierzach-galeria/

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#historia #rocznicanadzisiaj #czolgi #wojna #iiwojnaswiatowa #holandia #2wojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #maczek #cmentarz #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #wojsko #wojskopolskie
Zwiadowca_Historii - Dziś 78. rocznica wyzwolenia Bredy przez 1 Dywizję Pancerną (1 K...

źródło: comment_1666633423Mu0s2zQ314DplFGT6SQgw4.jpg

Pobierz
  • 4