Wpis z mikrobloga

Mirki, szlag mnie powoli trafia. Mam 4 kondygnacyjny dom i problem z Wifi. Ściany mam chyba z azbestu czy cholera wie czego, bo są miejsca gdzie przechodzisz i sygnał Wifi znika lub nawet jeśli jest, to transfery rzędu 0,01 Mbit xD
Internet to Orange światłowód, z Funboxem 3 (zaraz będzie zmiana na Funbox 6). Pełni on tylko rolę dostępu do netu, reszta sieci, konfiguracja, DHCP oparte na linksys Velop. Velopy podpięte są ze sobą kablami i działają właściwie jako AP, bo w przypadku Mesh to co chwila, któryś wypadał...
Gdybyście mogli coś polecić - myślałem o ubiquiti LR że może one pokryją po jednym piętrze, ale czy ja jakaś inna alternatywa? Jakiś nienajgorszy router do zarządzania DHCP, forwardowanie portów itp itd + mocne AP Wifi? Będę wdzięczny za pomoc.
#siecikomputerowe
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DaneOsobowe: no skoro mam teraz 5 sztuk, a sie nie przebijają przez niektóre ściany to raczej potrzebuje tez mocniejsze. Z tego co czytałem te linksysy nie mają zbyt mocnego sygnału Wifi stad myslalem o czyms LR
@cyper: pamiętaj, że moc nadawania jest prawnie limitowana, a dodatkowo wifi jest transmisją dwukierunkowa, więc jeśli APC ma np 10 mW, to wiele Ci nie zmieni fakt czy AP ma 100 czy 1000mW. Coś jakbyś mówił przez megafon - stacje Cię usłyszą, ale ich odpowiedź już do Ciebie nie doleci
@DaneOsobowe: Zgadzam się, ale są sprzęty w których to wifi działa jednak zdecydowanie lepiej. Patrz Huawei B818 - mega router do LTE, ale zasięg WLAN beznadziejny. Pojawil sie nowy router w tym samym miejscu i nagle caly dom pokryty zasięgiem ;)