Wpis z mikrobloga

@PastaBHP: @czteroch: slabo, zakopalibyscie sie w dyskusji z fanatykami religijnymi ;) pov sj, nawet nie musialem szukac dalej niz 1. odpowiedz z google:

Dlaczego według nich Jezus nie umarł na krzyżu, tylko na jakimś paliku

https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czy-jezus-umar%C5%82-na-krzy%C5%BCu/

dlaczego ich religia jest liderem w rozbijaniu rodzin?

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/rodziny/
  • Odpowiedz
@ProHefajstos: żadne z powyższych. Polecam poinformować ich, że ich sekta ogłaszała Armagedon w 1975 roku, a potem przeczytać werset z ich własnej Biblii z Powtórzongo Prawa 18:20-22:

Jednakże prorok ośmielający się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić (...), ów prorok umrze. A jeśli powiesz w swym sercu: „Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?”, to gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie
  • Odpowiedz
@ProHefajstos: Dlaczego nauczają,że Jezus jest aniołem, skoro List do Hebrajczyków rozdział 1 mówi to:

Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?5
I znowu:
Ja będę Mu Ojcem,
a On będzie Mi Synem5.
6 Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!6
7 Do aniołów zaś powie:
Aniołów swych czyni wichrami,
sługi swe płomieniami ognia7.
8 Do
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz: akurat z tym aniołem to wybronią moim zdaniem, jakimś innym, przerobionym przez nich wersetem. A jak wiadomo, żaden inny przekład Biblii, niż ich własny, nie jest dla nich autorytetem.
Byłam w zborze z taką pionierką, która pewnego razu w służbie żaliła mi się, że jej siostra z mężem są odstępcami i się pokazują w internecie i opowiadają o śj "same kłamstwa" ( ͡° ͜ʖ ͡°) pochwaliła
  • Odpowiedz
@Sandrinia: oni wszystko wybronią. Ale znam osobiście przypadek,że takie coś doprowadziło ma odstepcza drogę.

Jak kiedyś przyszli do mnie, bo mnie nie znali i pokazałem imm, że drugie owce to żadna inna grupa zbawienia, tylko poganie, to usłyszałem: ciekawy punkt widzenia. 3 razy po 1,5h siedzieli u mnie i robili fikołki. Na końcu starszy stwierdził,że musiałbym zaczas studiować "czego uczy Biblia", żeby zrozumieć wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Sandrinia: nie no, i tak 3,5h straciłem, ale cóż, może kiedyś zakiełkuje to ziarno, młody był zaciekawiony, widać było że parę razy był w szoku. Zero tematów o pedofilii, same wersety z kontekstem.
  • Odpowiedz