Wpis z mikrobloga

Jako, że mój post o nowościach w banku spotkał się z dosyć ciepłym przyjęciem, to zacznijmy od pozytywnego wpisu.

Millennium

Dobra zmiana dla ryczałtowców. Dzisiaj Millennium poinformowało oficjalnie to co wprowadzili już ostatnio w liczeniu zdolności. Dla wybranych branż:
-lekarze,
-pielęgniarki,
-informatycy,
-prawnicy,
-księgowi,
-architekci,
-tłumacze itp.
współczynnik przyjmowanego przychodu za dany okres jest na poziomie 50%.
Jak to weryfikują? Poprzez sprawdzenie PKD klienta - tutaj warto się na chwilę zatrzymać. Na dobrą sprawę zmiana PKD, to chwila roboty i teoretycznie można odpowiednio ,,skorygować'' swoje PKD w celu uzyskania lepszych warunków. Jak bank odbierze i czy sprawdzi taką zmianę, to inna sprawa. Ja osobiście zalecam posiadanie PKD zgodnego z prowadzonym biznesem.

Mimo tych zmian Millennium, to bank który dosyć zachowawczo liczy zdolność. Dla pozostałych branż współczynnik wynosi 25%.
Bank będzie również akceptował ponowną zmianę formy rozliczania na KPIR.
#kredythipoteczny
  • 7
@elf_pszeniczny: bardziej chodzi o nowy ład. Przez wymysł naszego rządu znaczna część informatyków przeszła na ryczałt. Bank nie ma jak określić kosztów, a musi zachować jakiś bufor bezpieczeństwa. Zdarzaja się informatycy co trzepią całkiem sporo kosztów. Leasingi itd.
Co byś doradził osobie, która ma firmę od lipca i wybrał ryczałt 12%. Niektóre banki akceptują firmy 6 msc (kontynuuje pracę w tym samym zawodzie- programista), ale zaś liczenie 25% czy 50% przez banki dają mi za niską zdolność. Do pół roku brakuje niecałe 2 miesiące, czy mógłbym coś w tym czasie zrobić żeby wpłynąć na moją zdolność kredytową?