Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Amicia usiądź mi na kuszy, oui ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skończyłem Requiem, prześliczna gra. Jedna z tych w których co 15 minut zatrzymujesz się żeby zrobić screena, albo po prostu popodziwiać.
Genialny klimat i świetne różnorodne lokacje, wypełnione szczegółami niczym dysk Series S po zainstalowaniu trzech gier ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świetna roślinność.
Bardzo dobra muzyka, nie jest nachalna i idealnie podbija klimat.
Fale szczurów faktycznie wyglądają i zachowują się jak płyn, pięknie to wygląda.

Gameplayowo postęp wobec jedynki, wieksza swoboda i szerszy arsenal.
Fajny system rozwoju, który zależy od tego czy gramy po cichu czy trybie morderczyni.

Fabularnie mi się podobało, dobrze napisane postacie, grałem w prequel więc to też wpływa pozytywnie na odbiór bohaterów i historii. Super oddana relacja siostra-brat, praktycznie ciągle ze sobą rozmawiają i komentują wydarzenia. Grałem po francusku i tam głosy są bardziej 'miękkie' i lepiej mi do nich pasowały. Choć sprawdzałem angielski dubbing i też jest dobrze zrobiony.

Polecam przy okazji grać na wyłączonych wskaźnikach misji, bez podświetlania przedmiotów czy elementów interaktywnych, nawet bez znacznika przeskoczenia przeszkody oraz wyłączyć podpowiedzi, żeby Amicia nie mówiła co trzeba zrobić 5 sekund po tym jak się gdzieś zatniemy.
Motion blur i aberracje chromatyczną też u siebie wyłączyłem.

Niektóre momenty sporo przeciągnięte przez zbędne wymuszenie powolnego zwiedzania lokacji tempem spacerowym, ale to niestety domena wielu 'story driven games'.
Walka jest 'taka se', trochę drętwa, dlatego zdecydowanie wolałem się skradać. Jeśli Asobo chce iść w stronę The Last of Us (a ewidentnie chce) to przy następnej grze muszą nas tym popracować.
Przydałoby się trochę więcej animacji, które są bardzo dobre, ale jednak często się powtarzają.
No i świat mimo, że przepiękny to jest jednak tylko makietą, bez żadnej interaktywności czy fizyki albo zniszczeń. Jest to bolączka prawie każdej gry na rynku niestety, ale mimo wszystko zaliczam to na minus pod koniec 2022 roku, więc ode mnie:

8/10

Polecam sprawdzić każdemu.
W komentarzach kilka screenów


#plaguetalerequiem #gry #xbox #ps5
Beeercik - Amicia usiądź mi na kuszy, oui ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skończyłem Requiem, prześliczn...

źródło: comment_1666719725IFSfcds6E3gyuixATbTlxd.jpg

Pobierz
  • 24
@Beeercik: a dla mnie słaba grafika i kompletnie olewałem to ¯\(ツ)_/¯ najpierw na Xbox zagrałem, a potem na PC w 60fps i nic specjalnego ta gierką. Nudna samograjka wymagająca NG+ do calaka. Na NG+ najwyższy poziom, który w sumie nie różni się od easy, bo tylko szybciej Cię wykrywają ¯\(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
a dla mnie słaba grafika


@Jestemkoksupotezny: No jak to jest słaba grafika to nie wiem ¯_(ツ)_/¯

na czym grałeś? I jak klatkaż, wkurza mocno czy nie jest to gra na tyle dynamiczna, żeby te 30 klatek przeszkadzało?


@Lookazz: Grałem na Series X, ale z upłynniaczem wbudowanym w tv ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli masz telewizor 120hz to wtedy jest 40fps.
W 30fps też na pewno da
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beeercik: no wstyd i zasłanianie się series s, to kiepska wymówka. Ewidentnie położyli lachę na optymalizację. Kusi zagrać, ale gra od focus, pewnie zaraz stanieje ( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piechara: Też 8, ale Innocence oceniałem na pewno z perspektywy tego, że to nowe IP próbujące czegoś innego od reszty gier, chwytające klimatem i było dla mnie dużym zaskoczeniem bo nie miałem wielkich oczekiwań + wtedy to studio miało chyba 60 osób (co teoretycznie nie powinno wpływać na ocenę no bo gra to gra, ale jednak z tyłu głowy siedziało, że to gra AA, a tak udana i inna)

Requiem mimo,