Wpis z mikrobloga

jeżeli internetowo zarejestruję się w PUP(tylko po to żeby mieć ubezpieczenie) to po jakim czasie mam się spodziewać telefonu od nich w celu wyznaczenia terminu wizyty u nich? mam zamiar się zarejestrować internetowo w PUP, przed ich telefonem się wyrejestrować i przed upływem 30 dni znów chcę się zarejestrować

i jeszcze pytanie - czy mogę sie wyrejestrować jeśli już wyznaczą mi konkretny termin wizyty, a później znów się zarejestrować tak jak napisałem wyżej, czy muszę to zrobić przed ich telefonem?
#urzadpracy #pup #neet
  • 32
wyrejestrują Cię dopiero jak okażesz się umową o pracę


@Adom007: nie

Rejestracja w urzędzie pracy oznacza nie tylko udogodnienia, ale i obowiązki – np. konieczność stawiania się na wezwanie, konsultowanie planu poszukiwania pracy, chodzenie na rozmowy. To czynności i procedury, które mają pomóc w znalezieniu zatrudnienia. Są przywilejem – a nie obowiązkiem każdej osoby bez pracy. Dlatego wyrejestrować się z urzędu można również bez podawania przyczyny, wskazując jedynie powody osobiste. W
@bolsonn: u mnie sprawa wygląda tak, że chcę poprawić rozszerzenia z tegorocznej matury w przyszłym roku i nie zamierzałem się podejmować pracy, tylko chciałem się skupić na nauce.. czyli rozumiem że osoba taka jak ja - 19 lat, po liceum i bez żadnego doświadczenia zawodowego(bo nigdy nigdzie nie pracowałem) też "dostanie" to ubezpieczenie?
@mieszkamzmamusia: mam jeszcze jeden problem - mam zamiar zarejestrować się w listopadzie i wolę to zrobić internetowo niż jechać do urzędu.. no i widzę, że potrzebny jest jakiś podpis zaufany czy coś takiego, jak to ogarnąć albo jak zarejestrować się przez internet, żebym nie musiał tam w ogóle jeździć?
@chaosaroundyou: Tak jak pisze @mieszkamzmamusia, z czym że nie wiem czy nie musisz najpierw na stronie w banku odblokować jakoś, ale mogę się mylić.
A wizyty to zależy od regionu, co dwa-trzy miesiące. Ja zawsze mam te pół roku spokoju, mówię że szukam pracy na własną rękę i tyle, nie wciskali mi jeszcze nic.
Od nowego roku nie ma być ubezpieczenie bezwarunkowo czy coś?
@mieszkamzmamusia: bardzo dziękuję za pomoc, jeśli będę miał jakiś problem, to pewnie jeszcze coś tu napiszę w pierwszym tygodniu listopada
@Paranoija: więc skąd ty mniej więcej jesteś? ja jestem z wiochy w Lubelskim, blisko małego miasta, dlatego tym bardziej liczę, że nie będzie praktycznie żadnych wizyt.. pierwsza wizyta po całkowitym zarejestrowaniu online też jest po około miesiącu czy może być nawet po tygodniu?
Z artykułu, który ktoś wysłał zrozumiałem, że
@chaosaroundyou: wiocha 30km od powiatowego.
Wizyty Cię nie obchodzą (chyba że taki problem masz by podjechać i pogadać 5 minut z Anetką), tylko oferty. A oferty Ci nie wcisną jak nie będziesz chciał szybciej niż te 2-3 miesiące minimum. Jak masz farta to i rok może im zlecieć.
Kiedyś był podział na profile i mogłeś powiedzieć wprost że tylko chcesz ubezpieczenie i elo. Teraz już chyba tego nie ma, ale jak
@Paranoija
@mieszkamzmamusia:
a wiecie może ile trzeba czekać na to aż zarejestrują mnie tam jako bezrobotny? wizyte u endokrynologa mam 15 listopada, więc dobrze by było mieć ten status przed tym dniem

nieważne, właśnie przeczytałem, że liczy się to kiedy się zarejestrowałem a nie kiedy dostałem decyzję, ale czy wtedy w takim razie mogę zarejestrować się dzisiaj, pójść do lekarza 15 listopada i np. decyzję dostać 20 listopada i mimo to
@chaosaroundyou: Osobiscie to od razu rejestrują, a przez neta trzeba czekać na decyzję. Ja zawsze czekałem około tydzień. Jak decyzję dostaniesz 20 a 15 będziesz u lekarza, to i tak nadal będziesz widniał jak nieubezpieczony. Nie wiem czy wtedy piszesz jakieś oświadczenie, że czekasz na decyzję.