Wpis z mikrobloga

Skąd bierze się nowych przyjaciół jako dorosły? Czuję się czasem jakbym spóźnił się z zawieraniem znajomości o kilka lat i teraz wszyscy są zajęci. Tu mają kilku przyjaciół z czasów szkolnych, tu parę znajomych ze studiów, tam kolegę z pracy. Gdyby nie ludzie z pracy to gadałbym ze ścianą a zdaję sobie sprawę że to takie super luźne związki... #samotnosc w sieci.

ooo Legionie nie możesz narzekać bo raz na miesiąc jesteś zaproszony na spotkanie / imprezę!


Ale wiecie co? To pogarsza sprawę bo ludzie odbierają cię ZUPEŁNIE inaczej gdy jesteś z grupą vs gdy siedzisz sam. Społeczny dowód słuszności: najszybciej znajdziesz dziewczynę będąc w związku a gdy masz pracę to rekruterzy wchodzą ci oknem ¯\_(ツ)_/¯ Odejdziesz od grupy i nagle eldorado się kończy.

#przemyslenia #zwiazki #gorzkiezale
L3gion - Skąd bierze się nowych przyjaciół jako dorosły? Czuję się czasem jakbym spóź...

źródło: comment_1666731297pjkCkoSGbOkrTIPble0n6y.jpg

Pobierz
  • 17
@L3gion: grunt to przestawic sie ze starego mindsetu przyzwyczajonego do tego, że zawieranie bliższych znajmości jest czymś naturalnym i zdarzającego sie przy okazji, a zaczac sie stawiac w sytuacjach temu plusujących - kwestia tego czy bardziej cenisz sobie swoj komfort i niestawianie sie w vulnerable sytuacjach czy tez pomimo dyskomfortu podbijasz do ludzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@L3gion: Może pomóc nawiązywanie znajomości w realu, w różnych sytuacjach życiowych, przenoszenie znajomości z internetu do reala i branie udziału w inicjatywach, w których są ludzie. Osobiście łatwiej poznawać mi ludzi w relacji 1:1, niż 1:grupa.
@L3gion:
jedyne co kojarzę to jakieś spędy typu: zapisać się do wyprowadzania piesków w schronisku, tam kogoś poznasz. może się polubicie

jakieś tematyczne spędy, typu: grupka strzelecka na forum i się dołączyć do spotkania na strzelnice. klub sportowy (choćby strzelnica, może być pneumatyczna jak amunicja za droga )

gorzej jak się ma zainteresowania gdzie średnio się robi coś z kimś fizycznie typu gry, czytanie.

poznawać na wykopie, czasem trafisz na kogoś
@L3gion ja np. nigdy nie zakumplowałem się jakoś bliżej ze współpracownikami w Polsce, ale z Polakami z którymi pracowałem na emigracji owszem. Nawet gdy już nie mieszkam tam gdzie oni, to jakiś kontakt z kilkoma osobami utrzymuję.
@L3gion: Miałem dziś podobne przemyślenia bo mam paru znajomych 30+ ja 24lvl i widzę mocno że nawet takie osoby co w moim wieku nie narzekały na pewno na brak towarzystwa teraz już trudno im
@L3gion: Ja większość znajomych mam z kursu tańca :D Mamy regularne potańcówki w knajpach gdzie siłą rzeczy jesteś wystawiony na kontakty międzyludzkie i ludzie są otwarci i nastawieni na zawieranie znajomości, poza tym to jacyś hobbyści zawsze więc nie patola. Ja akurat tańczę lindy hop, ale pewnie sobie znajdziesz coś w swoim guście. Narzeczona też tam poznałem :P
@L3gion: zależy gdzie mieszkasz, im większe miasto tym jest z tym łatwiej, są na FB grupy które organizują wspólne spotkania, są to np grupy zainteresowane planszówkami, wyjściem w góry, na rower itp a później to już z górki, poznasz kogoś, on pozna Cię ze swoimi znajomymi, ale musisz też być taka osoba z którą inni chcą spędzać czas
@L3gion: Juz tobie odpowiadam - sport. Dolacz go jakiejs grupy sportowej gdzie jest mieszane towarzystwo. Crossfit/siatkowka/sztuki walki. Wysilek laczy ludzi dodatkowo to czesto fajne otwarte osoby co czerpia z zycia.