Wpis z mikrobloga

Cześć
Potrzebuje porady w przypadku zakupu #ford #focus MK3.
Znalazłem fajna wersję, lecz silnik 1.5 ecoboost, dużo o nim złego, lecz chyba to nie tak, ze każda wersja się psuje.
Do pracy dojeżdżam ok 8km w jedną stronę, więc te 20 dziennie będzie, w weekendy czasem dłuższa trasa po 300-400km

obecnie mam diesla, krótkie odcinki mu nie straszne, masła pod korkiem nie ma, płynu nie ubywa.

Mam teraz dylemat, pchać się w diesla ale silnik pewny, czy jednak zaryzykować benzynę ale silnik 1.5
1.6 bez turbiny, który ma opinię dobrego niestety z opinii wiem, zę jest "mułowaty" do miasta okej, ale gdzieś dalej to już komfort jest mniejszy.

Czy ktoś z mirków ma może ten silnik 1.5 ecoboost i może się podzielić swoją opinią?

#motoryzacja
  • 40
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akuku69:Jeżdżę Focusem 1.5 EB z 2017r. Auto póki co jest bezproblemowe. 1.6EB miały problemy z chłodzeniem i tego silnika osobiście bym nie wybierała. 1.6 bez turbiny jest jak wspomniałeś mułowaty.
@CaSHiaKB: z tego co wiem, przechodziły one akcje serwisową, mam z raportu VIN z salonu, ze ten model co wybrałem, również ma już zmieniony cały układ chłodzenia i chłodzenia turbiny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akuku69: tak, była akcja serwisowa na 1.6EB (wyciek płynu chłodniczego bodajże), jednakże szukając używanego auta nie zawsze jest info czy i kiedy to było zrobione - trzeba samemu szukać po vin. W 1.5 ten problem nie występował.
@CaSHiaKB: Dokładnie ten silnik 16.EB mnie kusi.
@Kamokamo: Np właśnie i tutaj mam dylemat, może jednak diesla muszę szukać, sprawdzonego, tylko nie chciałbym popłynąć zima na tych 9km kiedy diesle się na zagrzeje mi :(
Mam fokę 1.5 EB z 2017 i mogę co-nieco się wypowiedzieć ;)

Znalazłem fajna wersję, lecz silnik 1.5 ecoboost, dużo o nim złego, lecz chyba to nie tak, ze każda wersja się psuje.


@Akuku69: a co w nim niby złego? To dość dobry silnik, choć oczywiście nie jest to legenda na miarę 1.9 TDI :D Fajnie się zbiera, jest cichy i łatwo zmienić fabryczną mapę ze 150KM na 182KM (czy tam
@Akuku69: aaa jeszcze jedna rzecz - wiele Focusów (głównie przedliftowe hatchbacki) mają problem z wilgocią w bagażniku (przy kole zapasowym lubi się zrobić kałuża). Jest to głupi błąd fabryczny - po prostu wystarczy zaślepić parę otworów rewizyjnych (na forach jest ładnie opisane co i jak, można to raczej samemu zrobić), ale napewno warto zwrócić na to uwagę przy szukaniu auta ;)
tak, była akcja serwisowa na 1.6EB (wyciek płynu chłodniczego bodajże), jednakże szukając używanego auta nie zawsze jest info czy i kiedy to było zrobione - trzeba samemu szukać po vin


@CaSHiaKB: od ręki mówią w salonie