Wpis z mikrobloga

Możecie wierzyć lub nie, ale zaprojektowałem sobie własną wędkę i właśnie zabieram się za jej montaż. Będę się starać podrzucać tutaj jakaś fotorelacje z postępów.
Będzie to wędka do metody muchowej w klasie #3. Blank jest wykonany z włókna szklanego. Ciemny, palony korek posłuży jako materiał na rękojeść, a przelotki jakie dobrałem do kijka to klasyczne snake'i.

Czy można było kupić gotową wędkę w tych samych pieniądzach? Tak, ale nie byłoby pewnie tyle frajdy ;)

#wedkarstwo #hobby #rekodzielo
Pask03 - Możecie wierzyć lub nie, ale zaprojektowałem sobie własną wędkę i właśnie za...

źródło: comment_16668120653rQScOEXFlBe9yTp2euTD0.jpg

Pobierz
  • 11
@crimson_fckr materiały wyniosły mnie jakieś 550zł na chwilę obecną. A celowałem zdecydowanie w niską półkę cenową.

Najtańsza wędka o podobnych parametrach do tej kosztuje jakieś 450-500zł (natomiast są to wędki 3-składowe, czyli dłuższe w transporcie, a mi zależy żeby był to kijek typu travel - czyli bardzo wygodny do transportowania ze względu na niewielkie rozmiary).
@Kraciach myślę że jak skończę składać kijek to będę mógł powiedzieć więcej - póki co to moja pierwsza wędka która składam, wiec nie chce zgrywać eksperta. Ale dam znać jakie wnioski z całego procesu wyciągnąłem ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crimson_fckr materiały wyniosły mnie jakieś 550zł na chwilę obecną. A celowałem zdecydowanie w niską półkę cenową.


Najtańsza wędka o podobnych parametrach do tej kosztuje jakieś 450-500zł (natomiast są to wędki 3-składowe, czyli dłuższe w transporcie, a mi zależy żeby był to kijek typu travel - czyli bardzo wygodny do transportowania ze względu na niewielkie rozmiary).

@Pask03: Miłej zabawy, też zrobiłem sobie kiedyś travelową wędkę spiningową z blanku muchowego (łatwiej znaleźć 4
@phty są gotowe rozpiski i kalkulatory w necie. Jak ten kijek mi wyjdzie to będę chciał zrobić spinningowego szklaka w 4-skladzie :)

Masz jakieś fotki tego spinningu? Jak wrażenia z łowienia czteroskladem?
@Pask03: Są kalkulatory ale zwykle do spinningów na blankach spinningowych, na takiego cudaka jak mój akurat nie było i najwięcej czasu spędziłem przyklejając przelotki w różnych miejscach i badając jak się wędka ugina. To w sumie część procesu i frajdy więc nie narzekam, stwierdzam fakt.
Zdjęcia nie mam pod ręką, łowi się fajnie (nie jestem profesjonalistą ani żadnym ekspertem, gdybym nie wiedział, że to 4-skład to pewnie bym się nigdy nie