Wpis z mikrobloga

Zamówiłem buty z zalando. Zostały tylko przymierzone, okazały się za małe i został zgłoszony zwrot. Po odebraniu przez nich paczki piszą mi że produkt posiada wyraźne ślady użytkowania i nie chcą uznać zwrotu xD wysyłają mi zdjęcie podeszwy gdzie jest przykurzone, to chyba normalne podczas przymierzania butów (fakt, mogłem przetrzeć wilgotną ścierką) wystarczy się przejść do pierwszego lepszego obuwniczego i zobaczyć jak wyglądają podeszwy takich butów. To są według nich „wyraźne ślady użytkowania”, nawet podeszwa nie jest delikatnie zdarta. Co na to poradzić? Buty za ponad 300 zł.
#zalando #zalandolounge #wykop #zakupy #zakupyonline #buty
TwojaMatkaBabkaPrababka - Zamówiłem buty z zalando. Zostały tylko przymierzone, okaza...

źródło: comment_1666854275e9dczg1DRIvxShDI8vCvfn.jpg

Pobierz
  • 23
@TwojaMatkaBabkaPrababka

niech przyślą z powrotem.

Wyczyścić i oddać jeszcze raz

To co napisał ten mireczek. Jeżeli chodzi tylko o ubrudzoną podeszwę to niech Ci je odeślą i zwyczajnje je wyczyść na glanc i znowu odeślij.
Nie obędzie się raczej bez kontaktu z obsługą klienta aby Ci wygenerowali nową etykietę do zwrotu.

Pracowałem na infolinii Zalando i mieliśmy podobne sytuacje. Ludzie odsyłali jakieś swoje ciuchy zamiast tych zamówionych, my odrzucaliśmy zwrot i jak
@TwojaMatkaBabkaPrababka: Niewiele osób o tym wie chyba, ale wg polskiego prawa sklep nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu, nawet jeżeli buty były używane i posiadają widoczne ślady użytkowania.

Jeśli sklep twierdzi, że buty są znoszone, to muszą Ci procentowo wyliczyć na ile oceniają uszkodzenia i na tej podstawie zwrócić Ci odpowiednią kwotę.

Miałem kiedyś identyczną sytuację jak Ty, chcieli mi te buty odesłać z powrotem, wystarczyło się powołać na ten przepis
@TwojaMatkaBabkaPrababka: Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na odmowę uznania zwrotu informuję iż zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo zwrotu obowiązuje w okresie 14 dni od dostarczenia przedmiotu konsumentowi w sytuacji gdy stosunek prawny został nawiązany poza siedzibą przedsiębiorcy i dotyczy rzeczy nieużywanych a tak że używanych (o czym później).

Przepisy jasno wskazują, że konsument ma prawo do sprawdzenia rzeczy w zakresie deklarowanym przez sprzedawcę w zawartej umowie w sposób umożliwiający mu zapoznanie się