Wpis z mikrobloga

@damianooo8: Jeśli ktoś za swój życiowy cel obiera sobie posiadanie własnego mieszkania i np. przez 30 lat będzie z tego powodu spłacał kredyt to myślę, że osiągnie sukces kiedy tego dokona. Czy ogólnie posiadanie własnego mieszkania świadczy o byciu człowiekiem sukcesu? Nie wiem ale trudno określić tak kogoś kto wynajmuje pokój xD
Ludzie którzy ciężką pracą lub mądrymi inwestycjami


@aster_alpejski: Tylko że to nie są mądre inwestycje xd

Największy głupek jest w stanie dostać w spadku dom/mieszkania po babci i być wynajmującym, albo wziąć kredyt na 25 lat

A potem jeden z drugim płaczą, że stopy procentowe rosną xd

Zupełnie nie rozumieją że i tak te kredytu są dla nich czystym zyskiem, przy takiej inflacji:p
@aster_alpejski: jeżeli piszesz ogólnie o MŚP, frenczyznobiorcach czy średnich przedsiębiorstwach z Polskim kapitałem założycielskim to
- złe doświadczenia lokalnych społeczności. 2 na 10 Polaków potrafi pochwalić swojego szefa , managera, zaklad pracy. Za to jeden niezadowolony opowie o tym 3x w ciągu tygodnia.
- populizm ideologiczny polityków. Bardzo łatwo sprzedać hasło iż jest Ci źle nie dlatego że ty jesteś zły ale dlatego że system faworyzuje złych prywaciarzy, mafię i układy.
Ludzie którzy ciężką pracą lub mądrymi inwestycjami


@aster_alpejski: xDDDDDDDD
Jakoś nie widziałem hejtu w stronę osób, które niczym w amerykańskim śnie - od zera do bohatera się dorobili i opowiadali swoją historię

Jak twój stary ma 10 mieszkań i da ci 4 do zarządznaia to wcale nie jest twoja ciężka praca. Szacunek dla twojego starego, który kupił te 10 mieszkań. Ale dla ciebie? Co tu szanować? Że urodziłeś się w dobrej
januszerstwo dużej ilości przedsiębiorców


@Raa_V: To jest mam wrażenie całe clou niezbyt dużej aprobaty co do przedsiębiorców w Polsce. Polak kojarzy przedsiębiorce z doświadczenia, a skoro ma negatywne doświadczenie - jak ma pozytywnie kojarzyć taką osobę?

To działa tak samo z każdym innym zawodem. Byłeś 10 razy w szpitalu i 10 razy miałeś nieprofesjonalnego i niemiłego lekarza/pielęgniarkę i chvjowe żarcie? Na pewno 11 raz będzie super lekarz/pielęgniarka, a jedzenie będzie cudowne!
@aster_alpejski: typie, nikt tutaj nie dołuje i nie oczernia ludzi, którzy ciężka praca do czegoś doszli, ale wzięcie kredytu ciężka praca nie jest. Tak samo spadek. Ludzie tulaja się po pokojach, bo nie mają powrotu do swojego rodzinnego M2, mają ciężko znaleźć robotę a przychodzi Oskarek w drogiej furze i z mieszkaniem, którzy kupili mu starzy i płacze na tagu przegryw, że mu smutno, bo dzisiaj sobie nie porucha, bo go
@niochland: ale z drugiej strony gdy zapytasz ludzi o przykłady Januszerstea z ich doświadczeń... Zwykle zero argumentów. Każdy coś czytał i słyszał ale ilu rzeczywiście doświadczenylo?

Nie mówię że nie istnieje bo tak jak napisałem istnieje. Ale jest mocno bardziej rozpowszechnione w świadomości niż empirycznych przeżyciach
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aster_alpejski: nie mam problemu z tym, że komuś się udało, czy, że jak to się mówi, "doszedł do pieniędzy", nawet jeśli wystarczyło podejść do kieszeni taty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem mam natomiast z tą bufonadą, takie "ja jestem panisko, a wy plebs".
Sam nie mam w życiu najgorzej, ale nie zamierzam ciemieżyć Areczka, który ma mniej farta ode mnie.

Kolejna sprawa to to, że często "Janusze
@aster_alpejski: czyli gość którego babcia akurat miała takiego farta że dostała z przydziału mieszkanie w centrum Warszawy osiągnął ciężką pracą podzielenie go na 4 pokoje i zarabianie na nim 5000k miesięcznie? Spoko, gdybym tylko wcześniej wstawał i ciężej pracował to moja babcia dostałaby dwa