Wpis z mikrobloga

Mazda MX-5 NB jako inwestycja kapitału, dobry pomysł czy lepiej odpuścić? Jak nie patrzeć jest to legendarne autko i wszystkich generacji jest ~100 na otomoto, cena też w ciągu ostatnich 5 lat poszła jakieś 30-50% w górę (pamiętam jak latały po 12-15k, teraz za średnią trzeba dać koło 20k, tańsze po 17-18). Ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie?

#mazda #motoryzacja #mx5 #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
@mile5: Jak już to szukaj takiej która ma mało rdzy, zrób to szybko i później mechanicznie doprowadź do porządku. Prawdopodobnie #!$%@? drugie tyle aby wyszła na lalkę ale jest duże prawdopodobieństwo, że za "kilka" lat odsprzedaż za tyle co włożyłeś z kupnem ()
  • Odpowiedz
@mile5: Dwa lata temu kupiłem niezłą za 13k, dziś kiepsko. Już człapią sobie powoli do góry a eksploatacja, zakładając zdrową blachę kosztuje śmieszne pieniądze jak na dający taką radochę samochód. Choć nie wiem czy zyska tak jak NA...
  • Odpowiedz
  • 1
@mile5 jeżeli chcesz kupować inwestycyjnie to musisz znaleźć igłę bez rdzy co jest bardzo trudne. A jak są to kosztują ponad 25k albo i więcej. Te za 20k w większości maja cos do robienia.
Sam posiadam swoją od 9 lat. Kupiłem w 2013 (rocznik 99 1.8) w naprawdę świetnym stanie z przebiegiem około 120k. Dałem wtedy 21k więc duzo. Przejechałem około 50k kilometrów i co? I w tym roku zrobilem SWAPa na
  • Odpowiedz
@mile5: to auto ma sens tylko jeśli masz garaż i niejeżdżone w deszcz, bo rdzewieje w oczach cała podłoga, progi, nadkola, nieraz pod maską, słupki A, masakra z tym jest, ale ogólnie wrażenia z jazdy i samopoczucie jak w tym siedzisz 10/10
  • Odpowiedz
@mile5: Obserwuje ten rynek, znam chłopaków z miata challange, sam miałem w przeciągu paru lat 3 MX'5ki i teraz mam torowe NCFL.

To ma sens pod warunkiem, że znajdziesz: limitowaną wersję, możliwie jak najbardziej zbliżoną do oryginału lub odrestaurujesz tylko w stronę OEM (z pełną dokumentacą).

Widziałem w życiu niezliczoną ilość z bliska MX5 i nic nie robi takiej roboty jak oryginalne miracle z oryginalnym białym wnętrzem i skórką - takie
  • Odpowiedz