Wpis z mikrobloga

@m4rin3spl: obudowa to kawałek blachy i wentylatory, śmiało można brać używane, ale z racji estetyki zawsze biorę nowe (mimo że 90% #pcmasterrace sprzętu kupuje z drugiej ręki)

Zasilacze gorzej. One mają swoją żywotność, roboczogodziny, zużywają się. Może być ok, może być wadliwy, nie zweryfikujesz tego zdalnie. Zdarzało mi się kupować używane zasilacze, ale były to wysokie EVGA czy Dark Powery które nowe kosztują grubo powyżej 1k. RMy od Corsaira to nie
to raczej mocno naciągane


@Raie: zasilacze, elektronika, kondensatory - nie są wieczne. Fajnie że masz akurat taki model i akurat dlatego go polecasz (mam kilkanaście różnych, w tym Corsairy i wiem jak bardzo się różnią), ale nawet sami producenci przewidują ilość roboczogodzin którą najczęściej określa gwarancja. Dlatego niektóre mają 2 lata, inne jak ten RM po 5 lat, a te lepsze jak moje Dark Powery po 10 lat.

Do jednej karty
@Atreyu: Nawet mu nie doradziłeś że ten RM jest dobry, taki z ciebie expert. Przecież to GOLD z dobrymi zabezpieczeniami. One wychodziły chyba w 2018 to jeszcze jest na gwarancji. Ten złom uratował mi 2x dupe dzięki zabezpieczeniom. Tak, zimne luty i kondensatory po latach. Ja bym brał w ciemno jak bym potrzebował. To jeden z najlepszych zasilaczy ze średniej półki. Latał chyba po 800 zł nowy.
@m4rin3spl: @Atreyu: Wystarczy chyba zapytać kiedy była kupiona i pod jakim zestawem działała.

Co do tego, że obudowa to kawałek blachy, to bym nie przesadzał xD Zależy od niej:
1. Przepływ powietrza,
2. poziom zdenerwowania przy montażu,
3. Cabel Managment.
@Raciatek: kawałek blachy, bo to kawałek blachy i nie ma co się w niej popsuć. Taki był sens mojej wypowiedzi

Nie porównywałem tutaj chińskiego SPC za stówę do Phanteksów czy BQ. Obudowy są lepsze i gorsze, ale się nie psują - bo to: kawałki blachy. Można je śmiało brać z drugiej ręki jak ktoś się nie brzydzi
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Nietety sprzedający już nie odpisuje na pytanie o to w jakim zestawie pracował zasilacz i o stan techniczny obudowy, więc zakupu niestety nie będzie