Wpis z mikrobloga

Miałem puszczone kamery przez NO-IP. Nagle przestały działać. Co miesiąc klikałem regularnie w linka by odświeżyć działanie usługi no-ip. I wszystko było ok przez ponad 2 lata.

Konfiguracja kamer:
Rejestrator Hikvision i na nim skonfigurowane DDNS NO-IP
Router z orange LIVEBOX i na nim skonfigurowane DDNS i odblokowane porty 80 i 8000

Oczywiście próbowałem zmienić host No-IP i dalej nie działa.

Jakieś pomysły? Czy dostawca internetu mógł mi coś zablokować?

#informatyka #kameraip #noip #hikvision
  • 9
@Eustachy_goli_pachy: w sieci lokalnej jak najbardziej moge wejść do kamer, mogę bez problemu wszystko ustawiać i konfigurować.

Przy konfigurowaniu DDNS w Liveboxie pokazuje mi że status DDNS jest OK

Na parę razy dodawałem żeby sprawdzić czy livebox się czasem nie myli.
@gadatos:
Rejestrator masz w np. domu, tak?
Kamery są gdzieś w innym miejscu, np. biuro tak?
W biurze masz zmienne IP, stąd potrzeba korzystania z No-Ip, tak?

To będąc w domu wejdź na adres IP biura.
Masz otworzone tam porty?

Jeżeli się myle pokaż jak wygląda topologia sieci. Gdzie są jakie urządzenia, a gdzie jest internet
@Eustachy_goli_pachy: Rejestrator z kamerami znajduje się na bacówce, użyłem no-ip by mieć podgląd na te kamery. Próbowałem skorzystać z serwerów HIKVISION ale nie działała mi to. Dlatego użyłem No-IP

W bacówce mam jeden router, do niego podłaczony jest rejestrator lanem.
Na routerze ustawiony jest ddns no-ip. Na rejestratorze zrobiłem to samo. IP rejestratora w sieci lokalnej jest stałe.

Porty są otwarte: PORT 80 i port 8000

dotąd wszystko działało nie było
@gadatos: Rozumiem. Czyli i rejestrator i kamery są jednej sieci lokalnej - w bacówce, a ty chcesz z domu się zalogować na rejestrator przez No-Ip?

1) Daleko tam masz? Możesz podjechać i zobaczyć jaki jest tam adres IP (jaki się teraz przydzielił)?
2) Działa tam w ogóle internet jak się wpinasz laptopem do sieci lokalnej?
2) Jakie masz ustawione DNSy na routerze i rejestratorze? Nam żeby działała usługa HikConnect to zawsze
@Eustachy_goli_pachy: właśnie wczoraj tam pojechałem i wpiąłem się w sieć. Jak przestało mi to działać. Trochę jest bacówka na uboczu na szczęście źle nie jest. Musiałem zrezygnować z próby naprawienia tego ponieważ robiło się strasznie zimno i ciemno. Mam zamiar przyjechać tam w poniedziałek dlatego robię małe rozeznanie żeby nie jeździć tam 3 razy. Niestety ale mam okropnych sąsiadów i kamery to mus.

2. Internet tam działa sprawdzałem to w sobotę.
@gadatos: a nie zapisałeś sobie adresu IP który jest tam przydzielony obecnie? Bo mógłbyś wtedy wchodząc na niego sprawdzić czy jest problem z samym dostępem do urządzeń, czy tylko z usługą NoIp

I swoją drogą hikconnect powinień działać przy takich dnsach. Ustrawiłes bramę domyślną na adres IP liveboxa?