Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kończę w tym roku licencjat z FiRu. Nie jest to totalna gównouczelnia, ale niestety lokalna. Na pewno nie żaden prestiżowy uniwerek związany z ekonomią.
Czy idąc zaocznie na drugi stopień na jakiś dobry uniwerek do dużego miasta (mam na myśli UEK) łatwo będzie dostać się do big4 albo jakiegoś podobnego „dobrego” korpo z szansą na rozwój?

Czy po licencjacie na lokalnej uczelni i bez dobrego stażu w duzej firmie raczej nie ma co liczyć?

Chce teraz zdobyć jakieś doświadczenie lecz problem w tym że w moim mieście nie ma żadnego korpo z sektora finansowego, znalazłoby się kilka ale z innych gałęzi - zostałoby co najwyżej aplikowanie do działu księgowości albo ewentualnie biur rachunkowych.

Co byście mi poradzili, jak najlepiej ułożyć sobie start do jako takiej kariery i czy jest na co liczyć?

Nie chce skończyć jako pani Anetka w biurze rachunkowym albo januszexie za marny pieniądz.

#korposwiat #finanse

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635d746b9ab149d41b70c0c2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 11
Czy idąc zaocznie na drugi stopień na jakiś dobry uniwerek do dużego miasta (mam na myśli UEK) łatwo będzie dostać się do big4 albo jakiegoś podobnego „dobrego” korpo z szansą na rozwój?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak jest teraz, ale wydaje mi się, że do big4 to nawet i sam licencjat wystarczy i chyba nikt tam nie patrzy z jakiej uczelni jesteś. Trzeba tylko przejść ten śmieszny proces rekrutacyjny (angielski + testy
OP: @HałaśliwaKreatura No właśnie nie mogłam bo jestem na 3 roku na lokalnej uczelni u siebie - a w moim mieście nie ma nic z big4, w ogóle ciężko o finansowe korpo.

Dlatego pytam czy na drugim stopniu już lepszej uczelni np. na UEKu w Krakowie będzie się dało załapać

@twojstaryaudyt dobrze słyszeć :) a jak na inne stanowiska?
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
SześcioramiennyGóral: > Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś z aktualną wiedzą na ten temat.
@V337:

niektóre firmy z b4 na konsultantów biorą kogokolwiek nawet po pierwszym stopniu byle umiał się wysłowić po polsku i po angielsku i umiał podstawy, bo nikt w tej małpiarni najwyraźniej nie chce #!$%@?ć :) Na staż wymagania jeszcze mniejsze

@AnonimoweMirkoWyznania:
Potwierdzam, angielski czytanie i słuchanie na B2, mówienie i pisanie na B1, przejście testów analitycznych
@AnonimoweMirkoWyznania: Olej tą magisterkę (UEK to żadna wybitna uczelnia - osobiscie gdybym była bogatsza o dziejsze doświadczenie, to inaczej bym to wszystko rozegrała i po licencjacie poszłabym na pełen etat do korpo, zamiast cisnąć magistra równolegle że stażem na część etatu)

Aplikuj na staż do jakiegoś korpo w Krakowie i zdobywaj doświadczenie, bo to się liczy na rynku a nie papierek z polskiej gówno-uczelni. Na prawdę pracodawcę nie obchodzi stopień skończonych