Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem Mirki. Czy ktoś z was podpisywał w tym roku aneks o przejście na stałe oprocentowanie? Ile czekaliście na wprowadzenie aneksu w życie?
Ja wniosek składałem w marcu, aneks podpisywałem na początku czerwca.
Minęło już 100 dni roboczych i aneks nadal nie został wprowadzony do systemu. Kontakt na infolinii, czacie czy osobiście w banku mają gdzieś. Zawsze ta sama odpowiedź "czas oczekiwania około 90 dni roboczych może się wydłużyć".

#millenium #kredythipoteczny
  • 4
@eragonn14: oo, millennium. Miałem podobnie tylko wniosek złożyłem pod koniec kwietnia, aneks podpisany na koniec lipca. W życie wszedł na koniec sierpnia. Ale u Ciebie to widzę gruba przeginka.

Po wprowadzeniu zmiany polecam przeliczyć czy rata jest zgodna z nowym oprocentowaniem. U mnie były niezłe cyrki (na moją niekorzyść oczywiście) i wyjaśnianie trwało kolejne 2 miesiące. Na szczeście wszystko to co pobrali nadmiarowo zwrócili na koniec.

Tak z ciekawości, jaki procent
@eragonn14 wniosek w połowie marca, aneks podpisany końcem maja, wszedł w życie na samym początku października. W międzyczasie miałam 2 miesiące wakacji kredytowych, co zblokowało możliwość przeprocesowania wniosku w tym czasie. Podobno teraz ten błąd naprawili, ale to już nie znam szczegółów ¯_(ツ)_/¯ Nadwyżkę wynikającą z wyższej raty przy zmiennych stopach zwrócili automatycznie w dniu przeprocesowania stałych stóp. BTW, dzwoń na infolinię, na moją prośbę wysłali jakiś wniosek we wrześniu o szybsze