Wpis z mikrobloga

@peszek_leszek: W seksualno-matrymonialnych tematach o różnicy wieku między partnerami pojawia się notorycznie pogląd, że jak ktoś ma na liczniku więcej lat to "wykorzystuje", a jak ktoś ma podobny wiek to jest "OK".

O ile jestem w stanie zrozumieć argumenty, że ktoś starszy może dziewczyną "manipulować", może ją ściągać na "złą drogę", a bez niego by grzecznie zajmowała się nauką... to nie za bardzo rozumiem co takiego jest pozytywnego, gdy to samo
@peszek_leszek: Ok szumne słowa, naukowcy, neurolodzy, środowisko lekarskie a ja pytam konkretnie o źródło. Dobrze by było gdyby w tym źródle tez było wspomniane o tym, że ta niedojrzałość, polega także na niemożności wchodzenia w związki romantyczne. Bo domyślam się, że nabywanie tej dojrzałości to proces, a nie pstryknięcie palcami i między 24-25 rokiem życia ktoś nagle staje się "dojrzały".
@LajfIsBjutiful: Grooming to nie jest wymysł, tylko fakt. Kolejnym faktem jest też, że nie każdy związek z dużą różnicą wieku będzie groomingiem. Jakkolwiek młoda, niedoświadczona dziewczyna choćby nie wiem jak była dojrzała w porównaniu do rówieśników zawsze będzie trochę bardziej naiwna. Pytanie jest jeszcze jedno - czy z drugiej strony wykorzystać jej też nie może rówieśnik, a przecież może.
Jeśli ktoś intencjonalnie szuka dużo młodszej kobiety to ma to coś z
@Velma_Dinkley: Miałem 2 starsze dziewczyny, jednak o 2 lata a inna o 4, nie miałem z tym żadnego problemu. Dlaczego więc ktoś rości sobie prawo do nazywania mnie jakimś pedofilem bo są ludzie którzy intencjonalnie szukają młodszych? Podobno taka inkluzywność i walka ze stereotypami wśród tego postępowego środowiska...
@abiandri: Akurat nazywanie faceta, który interesuje się na przykład osiemnastolatką pedofilem to jest rak i niedocenianie wagi tego słowa. Ale generalnie nieufność otoczenia wobec takich relacji, zwłaszcza najbliższych dziewczyny, powinna być czymś naturalnym, bo po prostu młodzi ludzie są bardziej podatni na wykorzystanie - szybciej się angażują, #!$%@?ą i tak dalej. Jak wszystko będzie dobrze, to samo z czasem i tak się obroni.
@peszek_leszek: Tak i nie, jakby tak bardzo to "drążyć" to w ogóle poszukiwanie idealnego męża jest jak szukanie ojca - też ma być troskliwy, zaradny etc. Po drugie - tak jak ktoś lubi blondynki, duży tyłek albo czarne oczy, tak samo może lubić starszych, nie ma w tym czasem większej filozofii.
@LajfIsBjutiful: 64-letnia Madonna ma 41 letniego kochanka? Wszystko spoko, you go girl!
47 letni Di Caprion spotyka się z 21-25 letnimi kobietami? Groomer-pedofil wykorzystuje "nieświadome" aspirujące aktoreczki, przecież do 29 roku życia kobieta jest ubezwłasnowolniona i nie umie brać odpowiedzialności za swoje czyny (no chyba, że chodzi o zarabianie na wypinaniu zupy na OnlyFans czy innych instagramach, zmianę płci, aborcje, itd) ale równocześnie kobiety dojrzewają wcześniej od facecików (do 15 roku
michail_bialkovich - @LajfIsBjutiful: 64-letnia Madonna ma 41 letniego kochanka? Wszy...

źródło: comment_1667267965CQd3apzKe8TwTcf6oRGstL.jpg

Pobierz
czy każdemu z Was tutaj chciałoby się męczyć z młodą dziewczyną, która nic nie ogarnia i generalnie to jest mało satysfakcjonujące?


@Velma_Dinkley: you know nothing, różowa. Na jakość seksu przede wszystkim przekłada się otwartość, chęci, zaangażowanie, pożądanie co dużo częściej przejawia młoda dziewczyna, a nie przegrzmocona trzydziestka, która już wszystko próbowała, tego nie chce, tamto jej się nie podoba, ma być tak i tak bo inaczej jej nie pasuje.
@Bananek2: a jakby Ci np. 15 letnia córka ( w Polsce to już legalna dziewczyna) przyprowadziła do domu na przykład 28 letniego chłopaka to interesowałaby cię kwestia ,że on mówiłby że ją kocha? Wątpię w to