Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zmianą telefonu (obecnie mam Samsunga A52s 5G). Mojej mamci szwankuje bateria w Xiaomi, więc chciałem jej oddać rocznego A52, a sobie coś wziąć z lepszym aparatem (zależy mi głównie na wideo). Przekopałem cały Internet i generalnie każdy telefon coś konkretnie boli.
- Nowe Samsungi odpadają, procesory na Europę to śmiech na sali, na plus za to długie wsparcie.
- Zenfone 9 - średnie foty i wideo...
- Motorola Edge 30 Ultra - zacina filmy wideo podczas nagrywania,
- Rog Phone 6 - milion problemów tych samych co w 5, średnie foty i wideo,
- Vivo X80 Pro - podobno grzeje się fest,

Ostatecznie najbliżej mi do Sony Xperia 5 IV (dobra bateria, wideo, jack 3,5mm, elegancki dźwięk i jeszcze sensowne gabaryty), w Sony Center teraz za 4700zł chyba do 2.11, ale martwi mnie krótkie wsparcie przy tej kwocie, brak ładowarki (kabla też nie ma, ale za to mam milion swoich) i czy to ustrojstwo przy dłuższych wideo w 4k się nie usmaży, bo też ma tego nieszczęsnego Snapa 8Gen 1. Zdarzają się czasami nagrania do ponad godziny przy moim A52.

Generalnie leży mi bardzo dobrze ten A52, ostatecznie najtaniej wyjdzie jak kupię takiego samego mamie, bądź A53 i tyle. Ale trochę kręcę różnych dupereli na YT i brakuje czasami tej jakości zdjęć i filmów.

Ktoś ma doświadczenia z Xperiami i może coś powiedzieć, doradzić? Może polecacie inne telefony?

#xperia #sony #smartfon #telefony #samsung
  • 7
@wspomnienie: Coś z wyższej półki to pixel 7 pro za około 4500 zł.
Coś z niższej to Xiaomi 12x za 2100 zł idzie dorwać lub s21fe za 2200 zł.
Jak chcesz wysokiej jakości zdjęć i wideo i iPhone odpada to bierz pixela.
@kerri: Pixele odpadają, nie mają wsparcia u operatorów, z gwarancją w razie naprawy też jest problem, wysyłanie w Europę itp. (miałem problemy z Pixelem 4a), więc Google już podziękuję :D