Wpis z mikrobloga

#rower #gravel #esker #kross

Witajcie zapytam specjalistów ;)

Chcę kupić pierwszego gravela, przesiadam się z crossa evado 2. Śmigam dosyć często do pracy (12km) i tak około 15 razy w sezonie za miasto w granicach( czasem 40km- czasem kilkukrotnie więcej na kilka dni).

Chcę kupić w końcu coś lepszego ponieważ poprzednia rama jest dla mnie za mała. Chcę spróbować gravel`a (boję się tylko pozycji siedzenia)

I tu pojawia się moje pytanie, chcę kupić rower Krossa (mam lepszą ofertę) i wybór stanął na - esker (eskerze? :))
dodatkowe biegi na przodzie
wydaje mi się, że kierownica jest trochę wyżej niż w innych markach

Czy ktoś z was ma wersję 1.0 albo porównywał poszczególne wersje? (2.0 itd.) Czy 1.0 to dobry wybór?
  • 13
@Phoryn: Mam eskera 6 od kilku dni, również przesiadałam się z crossa (lazaro integral). Na początku pozycja była dziwna, ale jeżdziłam tym rowerem 3 dni pod rząd po kilka godzin i mogę powiedzieć, że już się w miarę z nim dotarłam :) Oprócz dłoni nic mnie nie boli, a żadnego większego dopasowania nie robiłam (tym bardziej bikefitingu). Dzisiaj jechałam do pracy starym crossem i czułam się jak na dziadkowozie :D
@Centka: Dzięki za opinię :) a jeździsz na nim w górnym chwycie? Plecy nie bolą?

@wykopyrek: geometrię czyli moją pozycję na rowerze prawda? Domyślam się tego hejtu jak na wszystko co jest bardzo popularne :) Ale wydaje mi się, że dla laika jak ja wystarczy...
Hej. Jakis czas temu tez kupowalem swoj pierwszy gravel. Generalnie na te rowery trzeba usiasc i przymierzyc bo ciezko mi bylo wybrac. Tez zastanawialem sie nad zakupem eskera 4.0 2022. Niby rower fajny ale czegos mi brakowalo. Kolejnym rowerem, ktory przymierzalem byl romet aspre 2 2022 rozmiar ramy 56 oraz 54- jeden byl dla mnie za duzy a drugi byl idealny i zdecydowalem sie finalnie na rometa.
@Phoryn: W tym roku kupiłem również gravela. Wybrałem Marina Gestalta X11. Dlaczego? ponieważ miałem okazję się wcześniej przymierzyć do takiego u kolegi i od razu mi przypasował. Niezwykle krótki ale mega wygodny rower. Wcześniej mierzyłem różne modele i powiem szczerze, że ta rodzina rowerów jest tak duża i tak niedookreślona, że masz geometrie od MTB aż do agresywnej szosy. Jedni powiedzą moda dla hipsterów a inni, że to styl życia. Do
geometrię czyli moją pozycję na rowerze prawda?


Geometria jest wprost, geometrią, czyli długością wszystkich rur i sposobem ich połączenia. Chodzi o to, żeby pasowała do twojego fizis.

Domyślam się tego hejtu jak na wszystko co jest bardzo popularne


@Phoryn: raczej ludzie mają żal o nakład środków na marketing zamiast na jakość komponentów. Ale to takie już bardzo snobiarskie podejście. Jak rower pasuje i podoba, to będzie jeździł aż miło.
@Phoryn: W sumie to starałam się używać wszystkich chwytów, bo jak wspominałam trochę mi dłonie nie wytrzymują (na siłowni też mam z tym problem, rok ćwiczeń na drążku a nadal nieprzyzwyczajone).
@Phoryn Jeżeli chcesz coś porządnego to zapomnij o Eskerze 1.0. Jakościowo i osprzetowo to będzie gorzej niż twoje Evado. Zacznij patrzyć od 2.0. na 2023 wychodzi też 5.0 więc moim zdaniem warto poczekać. Geometrycznie Eskery to raczej rowery ze spektrum bardziej zrelaksowanych graveli. Jak będziesz mierzyć to zacznij zdecydowanie o rozmiar lub dwa mniej niż Evado. W razie czego lepiej kupić rower mniejszy bo rozmiar trochę skompensujesz długością mostka.