Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 253
#!$%@?ąc od sympatii czy antypatii dla danego muzyka czy osoby publicznej - takie są właśnie efekty cancel culture i nikt mi nie wmówi że streamingi Spotify, Netflixy czy YouTube są lepsze niż tradycyjne pobranie sobie pliku mp3 czy mp4 (albo flac czy BDRipów) na dysk z wareza czy coś. Usunąć mogą coś w każdej chwili a "w internecie nic nie ginie" można sobie wsadzić między bajki. Ile wartościowych czy nierzadko niszowych rzeczy przepadło na przestrzeni lat to głowa mała...

#muzyka #internet #technologia
MarianoaItaliano - #!$%@?ąc od sympatii czy antypatii dla danego muzyka czy osoby pub...

źródło: comment_1667249424c6ZrTMSGlZFneXQquDWjQi.jpg

Pobierz
  • 29
@Morf: Sformułuuję inaczej właściwie - jestem sobie dajmy na to fanem muzyki Kayne Westa, opłacam sobie Spotify, YT Music i nagle mówią mi że on coś powiedział i za to usuwają jego piosenki. Co do kur... Tak samo z grami na Steamie czy Originie. Kupiłem sobię grę a oni mogą mi wyłączyć dostęp do niej w każdej chwili bo tak. A mając fizyczną kopię zapisaną mogę robić z nią co zechce.
Nie cancel culture ale to pośrednio do tego dąży ale np. zamknięto wiele forów o niszowych zainteresowaniach


@MarianoaItaliano: XD aha czyli zaczynamy że wszystkiemu winne Cancel Culture ale jak ktoś prosi o przykład to jednak wcale nie.

Upadek for internetowych na rzecz Facebooka/discorda i innych tworów to moim zdaniem jedna z największych strat dla wymiany ludzkiej wiedzy w 21 wieku no ale nijak to z Kayne Westem powiązać ;)

zniknęła nam
Sformułuuję inaczej właściwie - jestem sobie dajmy na to fanem muzyki Kayne Westa, opłacam sobie Spotify, YT Music i nagle mówią mi że on coś powiedział i za to usuwają jego piosenki. Co do kur... Tak samo z grami na Steamie czy Originie


@MarianoaItaliano: no słusznie. Ludzka wygoda wygrała z trwałością wykupionych treści i z tym nic nie zrobisz. Oczywiście nikt Ci nie broni poświęcić trochę czasu i ściągać na dysk
nikt mi nie wmówi że streamingi Spotify, Netflixy czy YouTube są lepsze niż tradycyjne pobranie sobie pliku mp3 czy mp4 (albo flac czy BDRipów) na dysk z wareza czy coś


@MarianoaItaliano: Dla mnie są lepsze pod względem wygody. Synchronizacja między urządzeniami, dzielenie się playlistami, słuchanie nawet bez pobierania niczego na dysk, rekomendacje itd. A że nic na streamingu nie jest wieczne... każdy z dwiema szarymi komórkami zdaje sobie z tego sprawę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Morf: a nie uważasz że lepsze by było żeby po prostu nie usuwać dzieł tylko dlatego że artysta powiedział albo zrobił coś kontrowersyjnego? Wszyscy by na tym zyskali, użytkownicy aplikacji streamingowej mają dalej dostęp do tego co chcą, korporacje dalej liczą pieniążki bo nikt nie będzie musiał usilnie ściągać plików i tym samym rezygnując z apki, a artysta ma dalej z tego jakiś %
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morf: to nie chodzi o to, że OP sobie ściągnął (co swoją drogą jest nielegalne xd), tylko o to, że miliony nie ściągną, bo są tak wytresowane i jeśli jakaś firma stwierdzi, że "ten mówi brzydko, więc nie masz dostępu do jego treści" to po prostu miliony ludzi zapomną o tym, że taki artysta istniał.
@MarianoaItaliano: #!$%@? tyle o tym cc, gdyby chociaż połowa była prawdziwa to takie typy kompletnie znikały y z życia publicznego. Teraz każda reakcja na tym waszym wolnym ryneczku, która uderza w prawicowe #!$%@? to cancel culture xD
no powiedz ile. Ile to epokowych dzieł usunęło na zawsze Cancel Culture? Wymień chociaż dziesięć skoro "głowa mała".


@Morf: Witam, albumów Honoru takich jak "Urodzony Białym" czy "Droga Bez Odwrotu" nie można znaleźć już nigdzie poza rac-forum.pl. Kupno płyt przez olx czy allegro niemożliwe. Ogólnie muzyka nie do dostania. Pozdrawiam