Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi czy te zarobki programistów to żart i fikcja? Zarabiam 5000 brutto jako programista z 2-letnim doświadczeniem gdzie zmieniłem pracę rok temu i nie dostaję od roku podwyżki. Nie wiem czy nie pisać za miesiąc podania o podwyżkę aby na styczeń zarabiać jak człowiek co najmniej te 6k-7k brutto. Bo licząc nadgodziny, praca zdalna gdzie opłacam prąd i internet to wychodzi przy minimalnej 3600 brutto za rok, że 5000 to taka... pensja minimalna. We wcześniejszym Januszsofcie zarabiałem 4000 brutto. Nie widzę żebym coś robił źle, bo wszystko ogarniam w temacie. Nawet robię nadgodziny. I to w korpo a nie w januszexie.

Zmiana pracy? Wysłałem 20cv gdzie jestem ideolo kandydat. Praktycznie wszyscy pracodawcy się odzywają. Widełki wszyscy pracodawcy średnio mówią 10k-17k. Oczywiście niektórzy z nich wymagają wiedzy murarza-tynkarza-akrobaty. Spoko, tylko szkoda że zamiast dać się wykazać w firmie wolą zadawać suche pytania które trzeba rozwiązać w teorii a nie w praktyce gdzie mi idzie lepiej po których określają pracownika. A jak nie odpowiesz na jedno pytanie to jesteś słaby. Ale jednak są pracodawcy którym imponuję swoją wiedzą.

Ok, wracając do zarobków. Podaję dolną granicę. Tam może dociągnę do wykopowego 15k po pewnym czasie. Aplikuje bardzo mało osób na stanowisko, z czego ich porównałem i są gorsi ode mnie. I co? Cisza i spokój. To po co ze mną tracą czas i rozmawiają? Zadzwonię to mówią, że wybrali z większym doświadczeniem. No tak, gdzie 2-letnie doświadczenie do kogoś kto ma 10 lat co najmniej. Jakaś jednostka wysłała. Przecież na tyle ofert co wysłałem CV było mniej kandydatów. Irytujące. Czasami myślę, że dobre zarobki to tylko tak aby "wylansować" firmę. A na CV pracownika zobaczą i wiedzą, że się nie nadaje. Ale pogawędkę strzelą. Spoko.
Znajomi programiści też mimo, iż są dobrzy - kokosów nie mają. Albo mają taką pensję która przechodzi mi koło nosa właśnie. Ale może za krótko szukam, bo 3 miesiące?

#praca #pracait #pracbaza #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636039b9dbaf114ed5dba3a8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 110
@DoudouPetit: Najlepsze że dobre pieniądze a robić za wiele nie trzeba, tylko na granicy legalności, ja na szczęście jestem tylko zwykłym prostym devem, admin ma najgorzej:) Kary milionowe, tylko on mieszka w rosji więc może robić co chce.
Jak ktoś jest dobry to ktoś ma w nosie zachowanie.


@AnonimoweMirkoWyznania: nawet nie wiesz jak się mylisz. Wszędzie gdzie robiłem interview zarówno firma jak i inni interviewerzy wychodzili z założenia, że głównym kryterium jest odpowiedź na pytanie: czy chciałbym pracować z tą osobą. Jeśli nie to może to być osoba o niespotykanej wiedzy, ale na pewno jej nie zatrudnimy.
@KeepCalm: 15k dla juniora? Przestałem czytać dalszą część.


@AnonimoweMirkoWyznania: xD
To nie czytaj, po #!$%@? słuchać ludzi, którzy mają 10+ lat doświadczenia w branży.
Jeden nie uwierzy, że junior może dostawać 15k, a inny nie uwierzy, że junior może zarabiać 5k brutto.
Masz Januszexy, masz korpo, masz firmy produktowe, masz software house'y, masz kontrakty.
Co kwartał jestem światkiem scenariusza, że ktoś przebranżowił się do IT, popracował 2 lata w software
Junior plus: Cześć
Przeczytałem cały wątek i postaram się wtrącić swoje trzy grosze jako osoba która przebranżowiła się na programowanie ponad rok temu, a teraz rozgląda się za lepszymi ofertami i wydaję mi się że bardziej rozumie twoją sytuacja niż jakiś miras 30k. Przede wszystkim 5k brutto to mało jak dla kogoś z dwoma latami doświadczenia. Sam mam nieco ponad rok i mam ponad 6k brutto na UoP. Jedyne co mogę