Wpis z mikrobloga

#muzyka #hardrock #scorpions #70s #lifelikejukebox
1 listopada 1974 r. zespół Scorpions wydał nagrany w monachijskich Musicland Studios i Studio Maschen w miejscowości Seevetal drugi album studyjny - "Fly to the Rainbow". W porównaniu z debiutem płyta została nagrana w znacznie zmienionym składzie osobowym, w grupie pojawili się gitarzysta Uli Jon Roth, perkusista Jürgen Rosenthal oraz gitarzysta basowy Francis Buchholz.
Scorpions - "Far Away"

Scorpions - "This Is My Song"

Scorpions - "They Need a Million"
Lifelike - #muzyka #hardrock #scorpions #70s #lifelikejukebox
1 listopada 1974 r. ze...
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lifelike: Od tej płyty zaczęła się moja fascynacja rockiem i metalem. A "plumkanie" na gitarze we wstępie do tytułowego Fly to the rainbow, pamiętam do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chociaż płyta była nie była tak jeszcze rockowa jak następna. Chociaż chyba moja ulubioną jest Taken by Force ;)
@Frenio89: U mnie zaczęło się właśnie od In Trance ( ͡º ͜ʖ͡º) Wspaniała płyta, moim zdaniem w czołówce najwybitniejszych w latach 70. A Fly To The Rainbow to taka rozgrzewka. Są już genialne fragmenty, jak tytułowy czy Far Away, są zapowiedzi przyszłego stylu w Speedy's Coming, ale wszystko to jeszcze jest zanurzone mocno w erze przedhardrockowej.