Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w nocy na parkingu spłonął wypożyczany samochód z blachami z UK (nie wiem czy jakimś cudem samospalenie, czy ktoś go podpalił - od 2 dni to auto stało i dopiero dzisiaj o 3:00 doszło do spalenia całego samochodu). Pech chciał, że mój samochód był zaparkowany dosłownie obok przez co blacha i plastiki praktycznie całego boku, łącznie z odbojnikiem, reflektorem, lusterkiem, oponą, przewodami, częścią chłodnicy oraz pojemnikiem na spryskiwacze się stopiły.

Pojazd doszczętnie spalony według policji był z wypożyczalni w UK, więc dochodzenie czegokolwiek będzie dla mnie wręcz utrapieniem.

Posiadam ubezpieczenie w MTU24 OC + AC + Assistance + NNW.

Policja była i sugerowała o skorzystanie z BLS i kontakt z UFG. Dzisiaj jeszcze ma przyjść bodajże sądowy rzeczoznawca stwierdzić czyja jest wina.

Z tego co czytam to żeby skorzystać z BLS oba pojazdy muszą być ubezpieczone u jednego z uwzględniających BLS firm, jednakże na 100% spalone auto z UK nie wchodzi w te ramy.

Póki co czekam na wspomnianego rzeczoznawcę, ale co według was mógłbym w tym przypadku zrobić?
#oc #ufg
Pobierz miciek335 - Dzisiaj w nocy na parkingu spłonął wypożyczany samochód z blachami z UK (...
źródło: comment_1667366598tHUswliZa57h3iO17FKvsq.jpg
  • 59
@miciek335: Gadaj z wypożyczalnią, każde auto w Polsce musi mieć OC i skoro świadczą tu usługi to nie ma gadania muszą oddawać kasę.


@miciek335 No nie bo jak było podpalenie to nic z OC drugiego pojazdu nie dostanie bo szkoda nie ma związku z ruchem pojazdu.
@miciek335 z bls nie zrobisz. BLS obwarowany jest wieloma wyjątkami w tym nom szkody bezkontaktowe a taka ma tu miejsce są wyłączone z BLS. By likwidować szkodę z BLS wystarczy że towarzystwa przystąpiły do porozumienia. Oba pojazdy nie muszą być ubezpieczone u tego samego ubezpieczyciela. Likwidacja szkody z AC może wiązać się z tym że wystąpi szkoda całkowita aczkolwiek nie wiem jaki masz wariant w MTU24: kosztorysowy, Sieć Partnerska czy ASO.
@miciek335 nie czekaj na ustalenia policji tylko jeśli masz dane pojazdu to pisz do pbuk by ustalili zakład ubezpieczeń w UK i ewentualnie reprezentanta na terenie Polski. Wyjaśnienie takich spraw trochę trwa więc oszczędzisz na czasie. Podeślij im kilka fotek pojazdu sprawcy w tym z widocznym numerem rejestracyjnym i numerem Vin.
Likwidacja szkody z AC może wiązać się z tym że wystąpi szkoda całkowita aczkolwiek nie wiem jaki masz wariant w MTU24: kosztorysowy, Sieć Partnerska czy ASO.


@SNUPPi: Dałem wyżej zdjęcie - sieć partnerska
@miciek335 jeśli nie masz klauzuli stałej sumy to wartość zostanie policzona na dzień szkody. Kosztorys na stawkach 110.00 zł brutto i części zamienne a w przypadku braku zamiennika oryginał - amortyzacja zgodna z wiekiem pojazdu. Jeśli kosztorys przekroczy 70% wartości wyliczonej w info-ekspercie to będzie orzeczona całka. Jak całki nie będzie to będziesz miał 65.00 zł brutto za rbh i zamienniki. W ASO tego nie naprawisz a sieci partnerskiej mało kto będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baszmar: a co to zmienia czy ma przedstawicielstwo? Do UFG może się zgłosić tylko wtedy kiedy sprawca nie będzie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC i będzie ustalony i się przyzna - bo może twierdzić, że zdarzenie nie wynikło z jego winy, wówczas poszkodowany musi wnieść roszczenie cywilne a sąd musi zasądzić odpowiedzialność. Zresztą to i tak nie ma znaczenia bo poszkodowany Mirek ma ac. Czytałeś w ogóle wpis tego Mirka?