Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #selfstudy
siema, jak wygląda u Was proces robienia notatek przy przerabianiu jakieś książki czy wideokursu? ja mam problem w znalezieniu złotego środka między nie notowaniem niczego (albo bardzo małej ilości zdając się na moją pamięć), a notowaniem wszystkiego, co często wiąże się z tym, że przepisuje własnymi słowami książkę, co znacznie wydłuża proces...
  • 5
@a__o: może zapisuj tylko zagadnienia, które stanowią problem przy powtórce. Ja to stosuje przy nauce języka; może można to zaadoptować na przykładzie programowania
@a__o: albo notatki robie kompleksowo - tak, jakby internetu mialo zabraknac to, zeby tam wszystko bylo. Albo tak, ze zapisuje tylko rzeczy, o ktorych nie wiedzialem. Ogolnie najlepsza nauka to chyba przez praktyke - wtedy latwo sie zapamietuje i umie faktycznie czegos uzyc.
Ogolnie najlepsza nauka to chyba przez praktyke - wtedy latwo sie zapamietuje i umie faktycznie czegos uzyc.


@progressive: no nie do końca, bo sam od ok. pół roku jestem wybitnym samoukiem-praktykiem, jak się jednak nie zapisze, to po 2-3 tygodniach muszę sobie solidnie przypominać i grzebać, jak jakiś problem rozwiązałem i dlaczego teraz mi nie działa. XD