Wpis z mikrobloga

W jaki sposób mogę zdiagnozować jebnięty zasilacz? Sprawa wygląda następująco, komputer działa jak należy, lecz gdy odpalę jakąś gierkę to się wyłącza. Osobiście wygląda mi to tak jakby zasilacz nie ogarniał. Mogę w jakiś sposób potwierdzić swoją teorię nie posiadając drugiego zasilacza? Nie chcę kupować w ciemno, jeśli miałoby się okazać, że to jednak nie zasil. #komputery #pcmasterrace
  • 23
@Karlovsky miernikiem trzeba by sprawdzić napięcia, zwłaszcza czy występuje spadek przy wyłączeniu. Może to być tylko słaby zasilacz który nie daje rady dla potrzebnej mocy, nawet gdy na tabliczce jest jej więcej.

Można kupić zasilacz i oddać w ciągu 14 dni - takie trochę cebulowe, ale jest to jakaś metoda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karlovsky: Miałem podobnie z pierwszym komputerem tak, działało wszystko okej a nagle jak gierkę włączyłem to wyłączał się, zwyczajnie nie dostawał tyle prądu ile trzeba było
@Karlovsky: częściej takie problemy powodują karty graficzne, gdy są uszkodzone fazy zasilające GPU.
Proponuję zrobić szybki teścik.
Odpal furmarka i sam benchmark CPU, jak się zawiesi, to faktycznie może być problem z zasilaczem lub sekcją zasilania CPU na płycie, ale to drugiej jest mniej prawdopodobne.
Jak wszystko będzie działać na benchmarku CPU, to odpal sam test GPU. Jak się zawiesi kilka sekund po uruchomieniu, to masz odpowiedź.
@Karlovsky: da się na 99%, trzeba tylko sprawdzić napięcia na każdej fazie oscyloskopem, ramy przelecieć testowym skryptem do sprawdzania pamięci radeonów i coś pewnie wyjdzie.

Radek od asusa ?
@JoeBlade: wierzę ci na słowo, ja się nie znam :D swoją drogą muszę kiedyś spróbować przelutować te elementy, może poskrobać laminat i dorobić ścieżkę. Nie szkoda a może czegoś się nauczę, dawno nie lutowałem SMD. Miałem już wtedy kupić elementy u Chińczyka, ale jakoś nigdy nie kliknąłem zamów ¯\_(ツ)_/¯