Wpis z mikrobloga

Kupiłem se auto na dojazdy za malutkie pieniądze, no ale mi się odwidziało (xD) i chce go sprzedać.
Auta jeszcze nie przejestrowałem bo mam go w sumie tydzień. Jak to najlepiej sprzedać? Nie wiem czy jest sens go przerejestrowywac na mnie.
Pamiętam kilka lat temu, kupowałem auto na tzw. 'umowę handlarską', czyli koleś który mi go sprzedawał auta nie przejestrował na siebie, jeździł nim rok,a przy sprzedaży mi dał umowę z poprzednim właścicielem, i podczas rejestracji trzeba było te dwie umowy przedstawić. Tzw. chyba kontynuacja umów? Powiedzcie mi jak to ci handlarze robią :D

#samochody #motoryzacja #handel
  • 10
@sgsa: pcc-3 musisz zapłaci, od 3k to będzie 60zł także żadna kwota tak naprawdę. Masz na to 14 dni od momentu zakupu auta. Jeżeli auto sprzedasz przed upływem 6 pełnych miesięcy to musisz wykazać to w picie i zapłacić podatek jeżeli auto sprzedasz drożej niż kupiłeś lub jak sprzedasz auto na 0 to tylko wskazujesz i nie płacisz
@trx87
@Pio23
ej Panowie, wyszło finalnie tak że w US #!$%@? cenę mi 5500zł, i od tej sumy odprowadziłem podatek

to jakbym teraz wpisał na umowie sprzedaż za 5400 to byłoby git, czy musze nadal schodzić poniżej ceny na pierwotnej umowie kupna-sprzedaży? (3k)
@sgsa: nie miałem sytuacji że mi podważyli cenę, ale podejrzewam że to działa w jedną stronę, czyli US zawsze wygrywa i jak wpiszesz 5400 to i tak mogą ci #!$%@?ć zarobek 2400, bo dałeś 3000 przecież. Oni sobie biorą wartość auta z tabelki, ich nie interesuje że trafiłeś akurat okazję. Tak naprawdę można powiedzieć że biorąc wartość z tabelki i ignorując cenę na umowie(podpisując umowę ty i sprzedający potwierdziliście dane auta,
@sgsa: dopilnuj tylko pcc3 bo mogą ci karę #!$%@?, z doświadczenia wiem że jak opłacisz pare dni później niż w terminie to też się nie stanie (teoretycznie powinieneś wtedy czynny żal pisać ale do mnie nigdy się nie przyczepili) co do kwestii przerejestrowania, nie masz w ogóle obowiązku samochodu przerejestrować na siebie, musisz tylko zgłosić w urzędzie kupno/sprzedaż i to tyle w tym temacie, jak kupiłeś i chcesz sprzedać od razu