Wpis z mikrobloga

  • 187
A czy jak wymienię zasilacz w robocie kuchennym, wymienię mu kabel zasilający, przełącznik prędkości, połączę go z jakimś synchronizatorem obrotów silnika (odpowiednim kablem) i wepnę w obwód bezpiecznik audiofilski to wzrośnie mi gęstość i masa ciasta? Pojawi się chropowatość mąki?
Ach, no i oczywiście czy blat musi być antywibracyjny? Miska z monokrystalicznego aluminium? Wiem, że takie cuda sporo kosztują, ale może są warte grzechu?

Dla kolegi pytam, ja się w takie rzeczy nie bawię, po prostu wcinam placek.
Czytasz na własną odpowiedzialność.

(Sam switch tutaj kosztuje 10 000 zł, kabel zasilający do zasilacza tego switcha 24 000 zł. Wszystko po to, żeby lepiej grał Ci Tidal puszczany z telefonu, czemu dowodzą filmy nagrane bez kontekstu telefonem. Kto bogatemu zabroni?)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - A czy jak wymienię zasilacz w robocie kuchennym, wymienię mu kabel zasilający...

źródło: comment_1667542782vpFScHWnFLLxkg5tlrdV7C.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@hub_bub ale to bez dwóch zdań, doświadczony muzyk jest w stanie usłyszeć naprawdę wiele aspektów artykulacyjnych czy takich właśnie smaczków. Producenci muzyczni ćwiczą słuch do wyłapywania problematycznych częstotliwości w miksie, ale zmiany kabla zasilającego w zasilaczu do switcha nie usłyszy nawet tresowany nietoperz xD
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: bo ich oszukali z MQA, które jak się okazało – jest stratne xD A było reklamowane jako bezstratny format, na który postawił Tidal w swoim planie master. Teraz Quobuz jest ich best friend
  • Odpowiedz
@Roszp: ktoś im próbował na tym forum wytłumaczyć, że w sieci komputerowej, każda informacja jest wysyłana więcej niż 1 przez co wiadomo kiedy dane zostały zniekształcone i wtedy je się po prostu przesyła ponownie?

Także switch mógłby mieć wpływ co najwyżej na szybkość przesyłania, a nie na jakość.
  • Odpowiedz
ktoś im próbował na tym forum wytłumaczyć, że w sieci komputerowej, każda informacja jest wysyłana więcej niż 1 przez co wiadomo kiedy dane zostały zniekształcone i wtedy je się po prostu przesyła ponownie?


@czokobons: tak, ale na to też mają argument: no ale przecież dźwięk jest przesyłany izochronicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to ma zastosowanie do wszystkiego, co cyfrowe. A drugi argument jest taki, że przecież
  • Odpowiedz
Sam switch tutaj kosztuje 10 000 zł, kabel zasilający do zasilacza tego switcha 24 000 zł.


@Roszp: XD Za te pieniądze można kupić odnawiany sprzęt klasy operatorskiej jak np. Cisco Nexus N9K-C9396PX albo Juniper EX3300. A oni chcą tyle za coś co pewnie w środku jest jakimś tp-linkiem za 200 zł. Ale wiadomo, gówno audiofilski switch od firmy krzak jest przecież lepszy od sprzętu wykorzystywanego w centrach danych i przez operatorów
  • Odpowiedz
@Roszp: Zawsze zachwycają minie te kable audiovoodo podłączone do zasilaczy które mają przekrój większy niż mój wąż odpływowy od pralki, Ile to tej izolacji trzeba narobić żeby takiego bydlaka kolejnemu kretynowi sprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Roszp: czasem sobie wyobrażam, że ta cała audiofilska społeczność, to może być największy fejk na świecie. W sensie są jakieś firmy udające, że robią cholernie drogi i nikomu niepotrzebny sprzęt, są ludzie którzy udają, że są tym sprzętem zajarani, a potem na super tajnych spotkaniach zbierają się wszyscy, żeby wręczać nagrody za najbardziej absurdalne historie i układać plany publikacji na kolejny rok.


Mi to bardziej wygląda na masowe pranie pieniędzy. ;)
  • Odpowiedz
hm czyli audiofile pożądają specjalnych routerów w których zera i jedynki są bardziej zeraste i jedyniaste, nijak to nie wpływa na muzykę i jej brzmienie ale jakiś taki spokój w głowie się pojawia, że zapas od zera do jedynki i z powrotem jest większy niż u plebsu za ścianą co zadowala się tplinkiem w plastikowej obudowie
  • Odpowiedz