Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze słyszę? Jest stream u Gordona z #pcworld z miłym Panem z #amd i poszło pytanie czemu nie ma 4090 na slajdach i gdzie to miażdżenie.

I on otwarcie i bez bicia mówi że ich targetem jest dorównanie do uwaga 4080 a Jensen he he nie przysłał im tej karty.

Więcej niż jeden ktoś przeliczył słupki z konfy wczoraj i im wychodzi że niby 4090 wyrównane/rozpykane w rasteryzacji a tu takie coś.

keton22 - Czy ja dobrze słyszę? Jest stream u Gordona z #pcworld z miłym Panem z #AMD...
  • 17
Jeśli ktokolwiek spodziewał się "miażdzenia" przez kartę tańszą od 4080 12GB no to iks de.


@L3gion: No kurde patrząc po niektórych wpisać na reddicie czy twiterze to nowa karta AMD top bedzie prawie 4090 za 600 dolarów mniej!.
I on otwarcie i bez bicia mówi że ich targetem jest dorównanie do uwaga 4080 a Jensen he he nie przysłał im tej karty.


@keton22: Zore zaskoczenia. AMD zrobi to co zawsze. W rasterze będzie pewnie troszkę szybsze niż 4080 (kwestia tez rozdzielczości, moim, zdaniem bardziej poprawią skalowanie w 4K niż pure wydajności, wiec w 1440p, będzie mniejszy wzrost niż w 4k względem poprzedniej gen) , będą gadać, że są szybsi,
@keton22 no takie były przewidywania większości ludzi logicznie myślących. Mnie to zadowala bo za 1200 usd miała być 4080 od nvidii.
Być może wycofali ją przez właśnie AMD? Jakieś przecieki mogli dostać...
I on otwarcie i bez bicia mówi że ich targetem jest dorównanie do uwaga 4080 (...)


@keton22:
Ja tam usłyszałem "This card is designed to go up against 4080 (....)".
To nie jest tak, że się celowo czepiam, ale ja jednak inaczej rozumiem 'dorównywać', a 'konkurować z'.

Dlaczego jedno słowo diametralnie zmienia spojrzenie na obie karty? Bo jeśli 7900XTX lub nawet XT będą porównywalne, albo lepsze w rasteryzacji przy takim samym
@qrak01: kawałek dalej mówi coś w sensie '4090 to nie nasza liga'. Niech się biją albo ceny spadną albo powstanie jakieś 4080ti albo co. Nudno nie będzie.
Ja głownie wrzuciłem to bo męczy mnie ilość copium która od wczoraj jest palona głównie po czerwonej stronie sceny.
Ja głownie wrzuciłem to bo męczy mnie ilość copium która od wczoraj jest palona głównie po czerwonej stronie sceny.


@keton22:
A kiedy tak nie było? Sam mam PC w całości czerwony, ale daleki jestem od idealizowania. Reddit czerwonych i niebieskich w okolicach premiery przypomina mi CoD z czasów braku poprawności politycznej. Można było dowiedzieć się wszystkiego o prowadzeniu się żeńskiej części rodziny na 5 pokoleń wstecz bo komuś się nie spodobało
W RT spadają z rowerka. Czyli bedzie standardowo do nvidii trochę dopłacasz ale masz RT.


@Variv: po pierwsze mija kolejna generacja a RT dalej ucina gigantyczną ilość FPS, mówię oczywiście o QHD i 4K bo nikt normalny nie kupuje topowych kart do FHD w roku pańskim 2022. A po drugie obecnie dopłata do Nvidii to nie jest "trochę" tylko kilka stówek w dolarach.
męczy mnie ilość copium która od wczoraj jest palona głównie po czerwonej stronie sceny.


@keton22: Mirek a po co się przejmować tym co myślą inne osoby w kwestii tech? Miej litość.
mówię oczywiście o QHD i 4K


@L3gion: na 4090 da się grać paradoksalnie nawet bez DLSS albo z DLAA.

tylko kilka stówek w dolarach.


dokładnie 2 zakładając że nvidia nic z tym nie zrobi. Ile jest warte to że wsadzam i działa a nie ma cudów ze sterownikami o ile będą? A raczej będą.

Mirek a po co się przejmować tym co myślą inne osoby w kwestii tech


bo te osoby
po pierwsze mija kolejna generacja a RT dalej ucina gigantyczną ilość FPS, mówię oczywiście o QHD i 4K bo nikt normalny nie kupuje topowych kart do FHD w roku pańskim 2022. A po drugie obecnie dopłata do Nvidii to nie jest "trochę" tylko kilka stówek w dolarach.


@L3gion: No ucina, ale jak ktoś lubi RT to i tak warto. Ja na 3070 grałem w cyberpunka w 1440p i nawet to najmniejsze