Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Hejka!
Dzięki uprzejmości mirka @7050 mam okazję pojeździć KTM 390 Adventure.

Dzisiaj przejechałem jakieś 200 km z czego:
30 % drogi krajowe
40 % drogi powiatowe
30 % szutry, drogi nieutwardzone, kawałek lasu.

Plusy:
- zaskakujaco dobrze się zbiera
- mało pali (zdjęcie w komentarzu z dzisiejszej jazdy)
- wygodny
- lekki i zwinny
- bardzo dobre zawieszenie z możliwością ustawienia
- nowoczesność w domu i zagrodzie (ABS aktywny także w zakręcie, kontrola trakcji itp.) co ważne : wszystko to można wyłączyć i poszaleć w terenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Minusy :
- czuć wibracje
- szarpie na niskich obrotach
- lekko pochylona pozycja stojąca (może to kwestia zdjęcia gum z podnóżków, nie wiem)
- mimo niskiej temperatury powietrza dwa razy załączyły mi się wentylatory na chłodnicy. Co najlepsze temperatura na wskaźniku zbliżyła się dopiero do połowy. Dziwne. Jakby za szybko chciał zbijać temperaturę.

Jeszcze tylko kilka zdań o silniku.
Wibracje są, ale dla porównania jeździłem trochę starym suzuki dr 650 i tam to były wibracje ( ͡º ͜ʖ͡º) jakby porównać te dwa motocykle pod tym kątem to tu jest bajka. Ale musiałem to napisać bo jednak są. Fizyki nie oszukasz.
Szarpanie - każdy silnik jednocylindrowy będzie szarpał na zbyt niskich obrotach. Taki już ich urok.

Ogólnie wrażenia z dzisiejszej jazdy : 8/10
Świetny motocykl tak na codzień jak i na dalsze wypady. Myślę że bysllmy się zakumplowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze raz dzięki dla @7050
Butelki jeszcze nie otwarte, czekam na okazję :-)
#motocykle #ktm
K.....y - Hejka!
Dzięki uprzejmości mirka @7050 mam okazję pojeździć KTM 390 Adventur...

źródło: comment_1667601882nyq6SklsHOslveLTOFP3Lu.jpg

Pobierz
  • 15
razy załączyły mi się wentylatory na chłodnicy


@Ketonowy: to nie jest znane w dukach? Wiedziałem o tym zanim poszedłem na jazdę testowa, wyły podczas jazdy testowej na koniec września. Kupiłem bmw g310r i nawet nie wiem czy mam wentylatory, bo nigdy się nie włączają.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mchmjszk: zbiera się to fajnie, zaskoczyło mnie to troszkę. Nie spodziewaj się demona prędkości, ale patrząc na moc i wagę benka to tu będzie lepiej.
Nie jeździłem szybko, do 120 km/h jest super.

Na pewno na benku będziesz czuł się pewniej na krajowych bo jest cięższy i stabilniejszy, tutaj niska waga = mocniejsze bujanie od wiatru jak np wyprzedzasz tira.
@Ketonowy: z tymi wentylatorami to normalne.
Pierwsze miały problem z przegrzewaniem i chyba później jakoś obniżyli temperaturę wymaganą do załączenia czy coś. Dużo ciepła generuje ten singiel.
A spalanie ładne, ja w Duku mam 3.6 ale chyba nie da się więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)