Wpis z mikrobloga

jak wybieracie cele do podbicia?
nie bardzo potrafię się wczuć i wiem w co iść. czy bić sąsiada który blisko, czy może np zdobyć egzotyczne surowce w afryce/azji? ile bezpiecznie trzymac niesławy (infamy)? czy może zamiast podbijać to robić państwa marionetkowe?
#victoria3
  • 6
@GandalfPl: nie wiem, w eu4 gra się kończy, w Hoi chyba nie.
Ale do eu4 jest mod na to by się gra nie kończyła, więc może i tutaj podobnie.
Generalnie jeżeli chodzi o gry paradox to do końca tylko niewiele osób dociera. Bo już wcześniej jesteś taka potega, że końcówka to tylko kolorowanie mapy.

@przedstawiciel_skrajnego_centrum:
Właśnie podbiłem coś w Wietnamie by mieć jedwab. Będzie się integrować 20 lat. Za chyba
@GandalfPl: pewnie jest lub będzie jakiś mod wydłużający czas gry, jak choćby w eu4. Natomiast Paradox ma kilka gier, które obejmują pewną określoną erę w dziejach ludzkości i każda gra skupia się na czym innym. Crusader Kings - średniowiecze, Europa Universalis od połowy XV w. do początku XIX w., Victoria to uprzemysłowienie i zmiany w społeczeństwach zachodzące w XIX w. aż do prawie II WŚ. Każda gra ma swoje mechaniki, przykładowo
@ksiezyc_w_siatce: jak potrzebujesz surowców to podbijasz ale nie corujesz. Wtedy nie płacą podatku ale też głosować nie mogą.
Wg mnie z początku idź w regiony z dużą populacją a potem za surowcami. Jakieś opium czy jedwab.