Wpis z mikrobloga

#pgg #wegiel #ekogroszek #patologia
co to sie odpie..ala? Dlaczego po kupieniu 2 ton w PGG nie moge kupić samorządowego węgla? (tak wynika z zapowiedzi)
Nie dosc ze potrzeba 4 tony ma zimę, i jakims cudem udaje sie kupić 2 tony (bo #!$%@? zmniejszają limity) to te 2 tony to połowa potrzeb a jakby nie kupił w pgg to bym mógł 3 tony w samorządowego kupic? To kupienie w PGG po praktycnzie takie samej cenie powoduje ze znika możliwośc nawet 1 tony?
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pgrde: dlatego że tego samorządowego xD węgla jest cały #!$%@? i trzeba to jakoś podzielić, żeby można było codziennie w TVP #!$%@?ć jak to Pan PiS zrobił dobrze
oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2:


@podrabiana_torba_supreme: z ustawy
@Martinos30: ogółem jak dla mnie to jest bubel prawny. Bez łamania prawa (rodo) nie sprawdzą tego.
Gmina musiałaby wysyłać zapytania do pgg/tauron/węglokoks i innych czy ktoś taki kupił wungiel xD
To raz. Dwa na początku roku wungiel na składach też był poniżej 2 tys., to co będą składy pytać? xD
Oni kałmio i rozkradajo, więc oświadczeniem bym się nie przejmował.
@raul7788: U mnie w gminie teoretycznie jest taki zapis ale składać zapotrzebowanie mogą wszyscy. Nie ma planów weryfikacji. Na chwilę obecną będzie tylko klasyczny węgiel. Ekogroszku nie ma w najbliższych planach.
Wiadomo, że bedzie to głównie węgiel z importu ale też nasz rodzimy. Niewykluczone, że będzie też brunatny ale to wynika też z lokalizacji (pogranicze opolskiego i dolnośląskiego). Na razie szału nie ma.
@Martinos30: zapis musi być bo jest w ustawie xD

Nie ma planów weryfikacji.


bo nie majo narzędzi do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedynie gupi ludzie co sami przyniosą faktury xD

Na razie szału nie ma.


Jest z inflacją i cenami. Innego szału po tej partii się nie spodziewam.
@Martinos30: apropo brunatnego, tak mi się teraz przypomniało. Jak znieśli normy i ludzie zaczęli go kupować to też jakby ich w uja teraz zrobili. Kupiłeś brunatny, nie dostaniesz z indonezji xD
bubel nie ustawa. Na wielu zadziała sam zapis bo zomo przyjdzie i wungiel zabierze.
oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2:


@raul7788: tyle ze w jednym domu może być kilka gospodarstw tak jak to składali po kilka o dodatek węglowy