Wpis z mikrobloga

Mirki,

Pytanko, podczas wjazdu na piaszczysty parking okazało się że za krawężnikiem wymyło piach i powstała spora różnica poziomów. Auto niestety mocno łupnęło spodem o krawężnik i to pomimo małej prędkości. Po oględzinach nie zauważyłem żadnych uszkodzeń na podwoziu. Niestety dziś zaobserwowałem że podczas jazdy prosto mam delikatnie odchyloną kierownicę na lewo. Jak puszczę ją to auto śmiga prosto i jest ok - z tym że kierownica nie jest idealnie poziomo. Natomiast jeśli ją wyprostuję na idealnie poziomo (o te 2-3mm) to auto ściąga na prawo. Jak puszczę to ustawia się na wprost i trzyma tor jazdy no ale kierownica nie jest idealnie w poziomym ustawieniu.
Pytanie - jak się domyślam trzeba by podjechać do ASO i poprosić o ustawienie zbieżności? Czy może być coś groźniejszego? Łupnięcie było konkretne tym spodem bo tam nagle zabrakło gruntu po czym koła wróciły na normalny poziom.

#motoryzacja #samochody
  • 24
@OLLEKS: Przedzwonię jutro do ASO i wezmę od razu zimówki na zmianę.

ASO to ceny razy 10 :/

Łupnięcie było solidne więc raczej na pewno tam się coś stało. Aczkolwiek na podwoziu zero śladów. No i potem jak poszedłem zobaczyć to miejsce to śladów od poprzedników było mnóstwo. Nie jeden tam uszkodził samochód. :(
@polzwed: dobry pomysł! Tam patrzyłem od spodu to wszystko jest zabudowane osłonami jakimiś... no ale myślę że na stacji diagnostycznej będą w stanie coś podpowiedzieć. Mam pewne obawy co do ASO że jak powiem co się stało to za chwilę wrócą z tematem co tam nie trzeba wymienić i polecą mi ostro po portfelu.
@szczurek_87: To ja bym podjechał do normalnego mechanika w okolicy, gwarancji nie stracisz, nie musisz od razu tego robić, niech ci sprawdzi. Nawet jakbyś sobie to zrobił u niego a nie w aso to i tak nikt do tego nie dojdzie, to elementy szybko brudzące się, na serwisie w aso przy 20 czy tam 30k nikt nie będzie mył wahaczy i sprawdzał czy są ori ( ͡° ͜ʖ ͡
@szczurek_87: Ja mam u siebie dokładnie identyczną sytuację. Ustawienie zbieżności nie pomogło na tę przypadłość - chociaż auto przestało myszkować na autostradzie i jest o wiele bardziej stabilne przy prędkościach autostradowych to nadal kierownica nie jest idealnie prosto. Daj znać gdy uda ci się rozwiązać ten problem.
@Mortas: Wjazd był normalny ale dalej klepisko… bez znaku P, ale ze popakowane tam było sporo aut to nic nie zapowiadało niespodzianki.

@TomaszWKS: Dam znać, też masz i20? U mnie to są mm sprawy. Być może tak było od początku a po tym jeb€&@ciu zacząłem na to zwracać uwagę. Wezmę umówię zmianę opon i przy okazji poproszę żeby popatrzyli.
@TomaszWKS: Ogólnie prawe koło - miałem lekko za niskie ciśnienie powietrza. Zrobiłem na kompresorze wszystkie według naklejki. No i raz mi się wydaje ze ściąga lekko na prawo, innym razem ze na lewo… Tak patrzę na tą kiere i to serio są mm. Dużo też przecież zależy od drogi… Jeszcze raz popatrzyłem od spodu. No nie ma śladu po przetarciu czy coś. Pojadę z zimówkami to poproszę żeby popatrzyli na układ