Wpis z mikrobloga

Yo, niedawno założyłem sobie Revoluta w celu płacenia w euro za granicą. Moje pytanie dotyczy stricte płatności fizyczną kartą. Jeśli mam na revolucie i euro i pln to płatności za granicą zostaną automatycznie pobrane z konta euro? żebym nie miał sytuacji że pobierze złotówki i jakieś chore opłaty za przewalutowanie mi dowali xD

#revolut #pytanie #banki
  • 7
@Nitrobis: Tak. Tylko w apce musisz miec przelaczone na Euro. W sensie konto. A nawet jak pobierze zlotowki to przewalutuje je po normalnym revolutowym kursie. Czilluj. To dobry wybor byl.
@Nitrobis: tak. W pierwszej kolejności pobierane są pieniądze w walucie transakcji. Tylko pamiętaj, że musisz mieć wystarczająco środków na pokrycie całej transakcji. Nie możesz zapłacić częściowo z jednego, częściowo z drugiego konta.

Zresztą jeśli chodzi o przewalutowania to do 5000pln miesięcznie nie masz żadnych dodatkowych kosztów. Tylko wymiana w weekendy niesie ze sobą 1% prowizję.
@Niedobry: bo to twoja podstawowa waluta. Jeśli nie masz środków w walucie transakcji (np. USD), system automatycznie pobierze kasę z konta podstawowego (pln). Dopiero jeśli na nim też nie masz pieniędzy, to przewalutowanie nastąpi z kolejnego dostępnego konta (np. Eur). Taka to logika systemu, tak że nie musisz sobie tego specjalnie przełączać( ͜͡ʖ ͡€)