Wpis z mikrobloga

Do jakich korporacji wysyłać cefałki na terenie gdańska/trójmiasta?
Ogarniam w miarę już Jave, spring, mysql. Liznąłem trochę angulara podczas robienia projektów na studia.
Pracuję w małej firmie jako support/tester manualny. Niestety brak wizji rozwoju jest tak silny, że poszukuję sobie jakiegoś bardziej odpowiedzialnego zajęcia.
#gdansk #trojmiasto #java #programowanie
  • 16
Sprinty


@toord: nie słuchaj Jacy, to nasz taki lokalny folklor, co miesiąc inne multikonto. Sprinty to najlepsze co przydarzyło się ludzkości zaraz po chlebie z masłem. Odpowiednio użyte pozwalają ci się #!$%@?ć i mówić managmentowi 3 słowa do Ojca Prowadzącego. Starsi koledzy pokażą ci co i jak.
@toord: jak ja szukałem pracy to Java i Front-End to były najbardziej oblegane stanowiska pracy i chyba wciąż tak jest i pamiętam nawet na studiach że koledzy na 3-4 roku po prostu wysyłali wszędzie CV bez opamiętania byleby się gdzieś zachaczyć, sam tak robiłem i dostałem swoją pierwszą pracę
@Young_Senior: Aj Jaca, Jacula i tak tego nie przeczytasz bo masz mnie na czarnej od czasów konta @Jaca_66

Jestem programistą i nie widzę powodów twojej fiksacji na sprintach. Agile dobrze użyte to narzędzie jak każde i serio jak ma się te 2 komórki w mózgu to się nie overcommituje i można pół sprintu bingować seriale. Albo biegać maratony. Albo mieć drugą pracę. A jak Państwo Menadżerstwo cisną to się po nich
@slepauliczka: @keton22: @Young_Senior: Wiecie jaki mam problem? Że się boje wysyłać cv.
Generalnie boje się, że na rozmowie może wyjść jakaś "niewiedza". A najbardziej boje się livecodingu.
W obecnej firmie, dali nam kod do całego CRM'a front angular a backend spring. Mieliśmy dodać nową funkcjonalność bo firma która tego crm'a nam robiła za te zmiany policzyła sobie koło 10 tysięcy. Kod dostaliśmy, odpaliliśmy i dodanie nowej funkcjonalności zajęło nam
@toord odpalasz "Java pytania rekrutacyjne" i lecisz po kolei

Nie pomogę ci z częścią techniczna, mogę jedynie pomoc ze sprawdzeniem CV, poprawieniem i przygotowaniem ogólnym do rozmowy, bo tym akurat się zajmuje.


Musisz być pewny siebie na rozmowie, bo jak na rozmowie powiesz o błędnym podejściu to może być kiepsko XD
@toord: impostor syndrome. Pomyśl że ten randomowy dev któremu nie chciało się dzisiaj kodzić więc się zgłosił do przeprowadzenia rekrutacji jest takim samym impostorem HRowcem i ci przejdzie.

A co do używania dokumentacji to akurat cnota nie przywara. Ja też co chwila googlam nazwy funkcji bo w guanie które akurat przerzucam jest po 10 podobnie nazwanych bez żadnej reguły. Na co mi to pamiętać jak są google? Nie wspominając że klepię
@slepauliczka: dobra, dzisiejsza sytuacja w kołchozie mnie zmotywowała kompletnie do zmiany pracy. Jakie są koszta twoich usług? Glownie mi chodzi o sprawdzenie CV. Sprzedać chyba w miarę się potrafię.