Wpis z mikrobloga

stoi też na niej trójkąt "Ustąp pierwszeństwa"


@spere: to nie znaczy, że droga automatycznie staje się skrzyżowaniem.

@noelo_cohelo: z tego co pamiętam to musi być 20 m asfaltu by traktować to jako skrzyżowanie.

edit: były ostatnio te zmiany w definicji skrzyżowań, już te 20 m nie obowiązuje. Tu mniej więcej wyjaśnione: https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/asfaltowa-droga-w-bok-czy-to-skrzyzowanie-czy-nie-to-nalezy-wiedziec/395kt0l
@Krupier dzięki. to według ciebie jaka jest odpowiedź na to pytanie? bo według artykułu to rozumiem, że nie wiadomo? i mogę się zarządcy drogi spytać?
znaki poziome też o niczym nie świadczą?
@noelo_cohelo: znaki poziome nie regulują tego czy jest to skrzyżowanie, czy nie, nie powinieneś się nimi sugerować w tym przypadku.

Nie mam pojęcia jaki jest status tej drogi aczkolwiek nie wydaje mi się by to była jakaś droga wewnętrzna więc ja bym obstawiał, że to normalne skrzyżowanie.
@Krupier artykuł mówi o drodze w pole i że taka nie jest drogą publiczną (niezależnie od długości asfaltu)? czyli w sumie skąd mam wiedzieć dokąd ona prowadzi xd
wewnętrzną to nie, ale co jakby był metr asfaltu? :/

@noelo_cohelo: sorki bejbe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

artykuł mówi o drodze w pole i że taka nie jest drogą publiczną (niezależnie od długości asfaltu)? czyli w sumie skąd mam wiedzieć dokąd ona prowadzi xd

wewnętrzną to nie, ale co jakby był metr asfaltu? :/


@noelo_cohelo: nie mam pojęcia i szczerze powiedziawszy nie widzę powodu, dla którego miałbym nad tym dłużej rozkminiać. :P