Wpis z mikrobloga

Ciężko na #wykop ie robić zbiórki. Ostatnimi czasy jest duża nieufność wobec zbiórek. Trafiłem jednak na pewną, moim zbiórkę gdzie fajnie byłoby pomóc. Gdyby ktoś nie chciał wpłacać, to proszę niech dać choć plusika.

Tl:DR Jest sobie małżeństwo ze #slask. Mają 2 swoich dzieci, ale adoptowali jeszcze 11, tworząc rodzinny Dom Dziecka.
Rodzice, żeby pokazać dzieciom trochę Polski i oderwać od codzienności często ich zabierali na wyprawy (wiele dzieci było naprawdę srogo dotkniętych przez los, po ciężkich przejściach). Wcześniej jeździli busem, ale zaczęli się nie mieścić więc za 6500 PLN kupili autobus, wydremontowali, (najstarszy syn uczący się na stolarza zrobił też meble w końcowej części autobusu). 30 października wyjechali w pierwszą swoją podróż nowym środkiem transportu i w czasie jazdy autobus się zapalił, spłonął doszczętnie. Może byśmy tak zrobili mały #wykopefekt i pomogli przywrócić autobus??

LINK DO ZBIÓRKI

LINK DO ARTYKUŁU

#pomagajzwykopem
  • 48
Nie wiem wiem jest owa Zofia Borowiec, ale zakładam że ma dobre i uczciwe zamiary, a sprawa trochę medialna więc trudno byłoby jej zniknąć jak kamfora.


@marcel_pijak: Skoro nie wiadomo kim ta pani jest, to nie ma ani jednego powodu by wierzyć w legitność tej zbiórki. Sprawa medialna owszem ale co jeśli ktoś wykorzystuje ten fakt i zwinie się z kasą, a rodzina która straciła pojazd nawet tej pani nie zna?
Ode mnie leci pierwsze 100zl, kto mnie przebije? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greenteapot: nie zesraj sie. Nawet jesli za kazde dziecko beda dostawac 2000zl to ja nie bede mial z tym zadnego problemu. Wole aby pieniadze z moich podatkow szly do ludzi jak ten Pan niz do patologii, ktora te pieniadze przepija (a sam tego doswiadczylem, ze rodzice przepijali caly socjal a ja chodzilem w porwanych ciuchach).
nigdywiecejtypie - Ode mnie leci pierwsze 100zl, kto mnie przebije? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gre...

źródło: comment_1667834022MQZnsA49wQiiUkjJV0qIn7.jpg

Pobierz
@nigdywiecejtypie: opis skapy, pani Zofia robi zbiorke, a nie jest ani rodzicem ani dzieckiem z tej rodziny.
W wolontariatach pracowalam kilka lat, mialam znajomych, ktorych rodziny zostaly rozbite i w wyniku nalogow/roznych rodzicow biologicznych i wypdkow losowych ich rodzenstwa trafialy do rodzin zastepczych.
Ciezko jest wycelowac pomoc aby to faktycznie byla pomoc, a nie byc naiwnie wykorzystanym. Przelewanie pieniedzy to jest dobry sposob na pokorzepienie swojego serca, ze cos sie robi
@marcel_pijak: nie żebym komuś zaglądał do portfela, ale rodzina zastępcza otrzymuje gratyfikacje za prowadzenie rodzinnych domów dziecka. Doliczmy jeszcze 500 plusy i inne benefity. Wygląda mi to jakby mieli problemy z zarządzaniem budżetem skoro uzbierali jedynie na autobus który spłonął na pierwszej trasie.
MajorParowa - @marcel_pijak: nie żebym komuś zaglądał do portfela, ale rodzina zastęp...

źródło: comment_1667834459Q7nP2h6etNZd4H27s5eYZh.jpg

Pobierz