Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tu używa może #macos z monitorem zewnętrznym 24" o rozdzielczości np 2560 x 1440 albo większej?

Szukam dobrego zestawu 2 ekranów do zawodowe #programowanie - obecnie mam 2 podstawowe korpo Delle 24" 1920x1080 i to jest trochę za niskie DPI na macOS, widać poszarpane albo rozmyte czcionki - szczególnie w terminalu albo w Visual Studio. Laptopa mam zamkniętego w clamshell mode i podpiętego przez stację dokującą Della ale to pewnie bez znaczenia.

Czy 2560x1440 na 24" będzie wyglądało dobrze? Ktoś przerabiał temat? Czytałem że macOS jest wybredny i albo skaluje przez co komp się grzeje albo wszystko jest za małe albo nieostre. Po prostu Apple robi ekrany o bardzo wysokim DPI i pod to optymalizuje swój soft.

#komputery #apple #monitory
  • 11
@dziadmankowy: mam 27" WQHD – jest gitówa -> wiadomo, że nie taka żyleta jak na retinie

Szukam dobrego zestawu 2 ekranów


@dziadmankowy: A z tym to uważaj, czy w ogóle uda Ci się dwa podpiąć :>

Ja mam starocia z 2015 to nawet jednego 4k@60Hz nie udźwignie [tylko biedackie 30Hz]. Jaki Mac?
Czy 2560x1440 na 24" będzie wyglądało dobrze?


@dziadmankowy: Nie. Widocznie gorzej niż na ekranie MBP, chociaż znośnie. Jak chcesz żeby tekst wyglądał tak samo jak na matrycy macbookowej, to 4k jest niezbędne.