Wpis z mikrobloga

@zackson: Jak masz szybki/normalny internet to nie będzie lagować. Całe firmy tak pracują i to działa. Jeżeli DataCentre jest na innym kontynencie to wtedy możesz mieć jakieś lagi niezależnie od dobrego neta. Szpiegowanie jest tylko na komputerze na którym będziesz pracował czyli na maszynie wirtualnej dostarczonej przez firmę. Na prywatnym robisz co chcesz.
@zackson: kiedyś musiałem na tym pracować ale dali mi laptop służbowy więc problemów z prywatnością nie miałem.

No i zawsze można było ponarzekać w robo że ehh wszystko takie wolne bo citrix laguje xD

Polecam
Po prostu się od razu zastrzel i oszczędź sobie katorgi xD

Jeżeli chodzi o szpiegowanie to wyszpiegują wszystko co im się zamarzy, w końcu to oni kontrolują Desktop.


@GienekZFabrykiOkienek: to żart?
@zackson: przez 4 lata w jednej firmie pracowalem wyłącznie na VM, w tym przez Citrixa. Jeśli na VM dało się wejść to 90% czasu nie bylo lagów, czasem był problem bo nagle w którymś tygodniu na kilka dni zmniejszyli
@NieBendePrasowac: Pół na pół. Z racji trochę "konsultingowej" roboty pracowałem na kilkunastu takich setupach i nawet kilka stawiałem. W 90% przypadkó setup był kalkulowany na X userów, z czasem userów robiło się 3x więcej a zasobów nikt nie dosypywał bo przecież za każdym razem "1 user więcej to nic nie zmieni xD". W efekcie działa to jak gówno (o ile citrix cię łaskawie połączy ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zackson: jeśli nie żałują ram na vmce to powinno być spoko. Najwyżej ponarzekać, że vmka #!$%@?, czy zacina i przez to masz niska produktywność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zackson: Pracuje od roku, sam Citrix jest w miatre spoko chyba lepszy niż windowsowy RDP, obsługuje kilka monitorów, uzywam 2 i jak sobie walne rano to nie pamietam że tak pracuje. Minusy to mikrofon/słuchawki/głosniki ale tez jako tako działa chybe wiecej tu zalezy od komunikatorów, gorzej jak sie trzeba czesto przełaczac miedzy Twoim systemem a VM. Co do wystarczjaąco RAM to jest OK. Pracuje na LTE