Wpis z mikrobloga

Taka mnie naszła rozkmina że chyba mam dobry use case dla #nvidia DLSS Frame Generation.

Przymierzam się do zakupu zestawu #vr konkretnie Pico 4 gdzie rozdzielczość to skromne 3160x3160 (wliczony jest nadmiar na korekcję soczewek) per oko czyli 6320x3160 w sumie --> 2.4 raza więcej niż 4k. Do tego jedyny akceptowalny fps to stałe 90 czyli max.

W starszych grach typu Star Wars Squadrons spoko - już sprawdzałem że nawet z 2x nadpróbkowaniem mam dalej 144fps czyli będzie nadto.
Ale taki Flight Simulator już nie jest kolorowy, na high potrafi sobie spaść do 60 fps w 4k więc w okularach będzie jakieś 25, po korekcie ustawieniami może 40.

I tu wjeżdża DLSS3.0 Frame generation cały na biało - klik i z 40 fps robi się 80. Latencja nie ma znaczenia bo samo enkodowanie obrazu i transfer do kasku po wifi ustawia minimum na 25-35ms. Pozostaje oczywiście pytanie czy dodatkowe ramki generowane przez GPU da się przechwycić i wysłać dalej.

  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: dlss3 generuje chyba klatkę pośrednio więc w praktyce przy 80Hz masz już dodatkowe opóźnienie 25mswięc już tak fajnie to nie wygląda.
czemu pico a nie quest


@HaPPe: bo soczewki. Jestem mega wrażliwy na problemy z wyraźnym obrazem (nie mylić z jakością grafiki). Moja jedyna poprzednia przygoda to HP Reverb G2 cośtam i tam musisz się patrzyć jak debil na wprost bo masz wszystko rozmazane po bokach. Jak w kiepskim binokularze/mikroskopie. Ja tak od zawsze nie umiem, podświadomie usiłuję wyostrzyć i ekspresowo boli mnie głowa. Dlatego unikałem vr a w pico obiecują że
@PanPrezes_PL: pico można dostać za podobną kasę a cenę quest ciule od Marka wzięli i podnieśli. Do tego chyba trzeba sprzedać duszę do fejsa którego nie mam i mieć nie chcę.

A i ipd questa też chyba się kończy na 68. Vrcompare nie pokazywało mi nic poniżej 1k EUR poza pico.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: quest 2 tylko się broni duża biblioteką gier standalone jak ktoś nie ma pc, ale jak pico jest na androidzie to pewnie da się to też obejść . A gdzie w takiej cenie jest tak w ogóle?
@PieceOfShit: z tego co czytałem tylko w wybranych (drogich) heasetach podobnie jak time warp - odpięcie procesowania odczytów z kontrolerów od renderowania obrazu. W tanich zabawkach niby to drugie jest ale działa słabo.
Valve index


@PanPrezes_PL: nie znam się na tym ale znalazłem opinie że index jest już trochę przestarzały i będzie jakiś nowy headset od valve. Podobno mocny i standalone. Zobaczymy.
Moim celem z pico było sprawdzenie czy to dla mnie bez wydawania jakiejś ogromnej kasy i może zmotywowanie się bardziej do ruchu typu beat saber czy te gierki z boksowaniem. Z drugiej strony bym chciał jakieś flight simy pograć na pcvr.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keton22: na pico będziesz miał mniejszą ostrość niż na G2 ale fakt faktem trochę lepszy FOV i sweet spot (mam pico 4 i G2). A do grania na Pico trzeba VD kupić bo ich soft do łączenia z pc u mnie kiepskie efekty dawał.
do grania na Pico trzeba VD kupić bo ich soft do łączenia z pc u mnie kiepskie efekty dawał


@Cerasus: ogólnie zgoda ale na reddicie jest magik który twierdzi że da się podnieść bitrate w plikach konfiguracyjnych. Spróbuję ale zasadniczo VD też nie jest problemem - headset dostanie swój własny router AX2400 spięty po 2.5gbit z komputerem.

Próbowałeś może natywnych gierek? Jest sens się w to pakować? Mam taki zamysł żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: standalone nawet nie próbowałem. Poza pcvr to przeglądanie netu, oglądanie filmów i steamlinka odpalałem. Wiem tylko, że jakieś opaski fitnesowe(z trackingiem?) pico ma w planach wypuścić. A żeby się poruszać to poprostu beat saber odpalam. A znasz wszystkie wady pico :D? Żeby później rozczarowania nie było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keton22: hmm to co ja zauwaztlem:
Taki sobie cover
Gorszy kontrakt niż na G2 ale nie ma co się dziwić
Efekt "mura" widać to najbardziej podczas odpalania gogli później nie zwracam na to uwagi jakoś.
Widać tak jakby czarne kropki (chyba uroki tych soczewek bo w Quescie pro też to widać)
Słuchać wentylator jak się rozgrzeje
I niektórym przeszkadza ruch powietrza w goglach (mi nie, może i mnie parują soczewki).
I