Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mój update odnośnie walut w #interactivebrokers #ibkr

Poddałem się i wpłacone EUR postanowiłem wypłacić, bo nie mogłem niczego sensownego kupić.

I tu zaczynają się schody...

Zdefiniowałem konto do wypłaty SEPA, później weryfikacja, ok - zrobione.

Ku mojemu zdziwieniu mogłem wypłacić tylko to, co było wcześniej na koncie i to nawet w dolarach zostało przeliczone na EUR.
Cały nowy depozyt nie jest brany pod uwagę w limicie wypłaty.

Tym samym mam u nich 1000 EUR którymi nie mogę ani obracać ani wypłacić xD

Well done, IBKR...

Taguję #gielda dla zasięgu, może ktoś nie zamrozi sobie siana.
  • 12
Cały nowy depozyt nie jest brany pod uwagę w limicie wypłaty.


@BardzoLosowyLogin: To całkiem normalne. Nie możesz sobie wpłacić kasy i tego samego dnia zlecić jej wypłaty bo najpierw musi nastąpić rozliczenie transakcji.

Ile zajmuje rozliczenie zależy od tego w jaki sposób wpłata została dokonana (dla przelewu SEPA po 3 dniach roboczych, ciekawostka są typy wpłat gdzie ten okres wynosi 44 dni)

Inne transakcje (np. wymiana waluty, sprzedaż akcji) też muszą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asceus: chłopie, ja te pieniądze miałem na IBKR już w zeszłym tygodniu, po prostu dzisiaj się zabrałem żeby je wypłacić

Takie ograniczenie jest od bardzo dawna i nie tylko w IBKR.

Konto tam mam od miesięcy, i o ile wcześniej wymiana walut też była kulawa, to chociaż dało się to zrobić. Wcześniej też wpłacałem EUR a jakoś mogłem zrobić z nich użytek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asceus: zdaje się że w czwartek. Co ciekawe, teraz udało mi się wymienić. Czy to by oznaczało że kasa musi swoje "odstać" nie tylko do wypłaty, ale do wymiany tak samo? Byłoby to dziwne, ale system pomocy u nich jest ciężki w obsłudze, podobnie jak cały flow aplikacji.
No ale kasa jest do użytku, można utopić kolejny tysiąc dolców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zdaje się że w czwartek.


@BardzoLosowyLogin: No to jak pisałem - dopiero po 3 dniach roboczych (więc weekend się nie liczy) od wpłaty masz możliwość wypłaty. Czyli to działało zgodnie z zasadami.

Nie wiem jak z wymianą, ale np. akcje możesz kupić od razu po wpłynięciu kasy i nie musisz do tego wymieniać waluty wcześniej (i jeszcze za to płacić) sam Ci przewalutuje przy zakupie.