Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie taki projekt łazienki. Która wersja wg was jest najlepsza? Jest to mieszkanie deweloperskie, więc jestem ograniczony układem

W 1 wersji grzejnik jest naprzeciwko prysznica, w 2/3 wersji jest na wejściu do łazienki po prawej.
W 1 wersji kabina 90x100 cm, w 2/3 wersji 90x120 (rozsuwana z wejściem od środka łazienki)

#mieszkanie #remont #nieruchomosci #lazienka #remontmieszkania #pytanie #pytaniedoeksperta #plytki #tubadzin #remontujzwykopem #meble
becvvv - Zrobiłem sobie taki projekt łazienki. Która wersja wg was jest najlepsza? Je...

źródło: comment_166798541092Wc9rWS3d6fbHo7HUoJxF.jpg

Pobierz

Która wersja najlepsza

  • 1 53.8% (49)
  • 2 27.5% (25)
  • 3 18.7% (17)

Oddanych głosów: 91

  • 33
@ochkasia:

Czy osoby głosujące za opcja 1 mogą mi wyjaśnić czemu ma według Was służyć ten ok. 1 m2 zupełnie niewykorzystanej powierzchni obok prysznica?


1) Tam jest grzejnik, na którym pewnie ręczniki będą wisiały - łatwiejszy dostęp po kąpieli do ręcznika. Można tam też umieścić jakieś wieszaki na ubrania, gdy będziemy się rozbierać do kąpieli.
2( Łatwiej będzie wychodzić z kabiny prysznicowej lub tez większe będą możliwości aranżacji tego prysznica i
@WybranyLoginJestZaj:
1) grzejnik z tego co zrozumiałem z poprzedniego wpisu może być też na prawo od drzwi
2) no tu się kompletnie nie zgodzę, można zamontować drzwi przesuwne od frontu
3) kwestia gustu, nie uważam zeby prysznic byl większą ozdobą łazienki niż np umywalka XD więc nie widzę problemu w zasłonięciu go na rzecz większej funkcjonalności. Mając do dyspozycji jakieś 5 m2 przestrzeni funkcjonalność>estetyka
@becvvv: 2 i 3 to porażka pod względem wchodzenia do kabiny, dodatkowo nie ma miejsca na ręczniki. Ktoś wcześniej o tym pisał i ja jestem zdania, że grzejnik jest opcjonalny (mamy w łazience i nigdy nie używany). Ktoś również proponował podłużną kabinę od sciany do ściany i to jest też fajna opcja, tylko drzwi najlepiej gdyby wtedy otwierały na zewnątrz + ponownie powstaje problem z brakiem sensownego miejsca na ręczniki. Tak
@ochkasia: Temu żeby na luzie wyjść z kabiny na dywanik i się wytrzeć ręcznikiem. Często jak ktoś niedoświadczony projektuje przestrzeń to zapomina o takich szczegółach jak przestrzeń żeby się obrócić, schylić czy rozłożyć na boki ręce i die przy okazji w coś nie jebnąć
Mając do dyspozycji jakieś 5 m2 przestrzeni funkcjonalność>estetyka


@ochkasia: Dlatego też 2 moje punkty dotyczą funkcjonalności.

A tak poza tym - gdzie niby ta niewykorzystana przestrzeń w projekcie 1??? Czy wg Ciebie w projektach 2 i 3 coś się zmieniło, jeśli chodzi o wolną przestrzeń? Przybyło jej? Ubyło?