Wpis z mikrobloga

Cześć, zastanawiam nad rowerem enduro, a konkretnie nad tym czy brać rower z kołami 27,5 czy 29. Z jednej strony wydaje mi się, że do samej jazdy enduro (np. na Enduro Trails) taki czołg na kołach 29 cali będzie bardziej przyjemny. Z drugiej chciałbym się też poprawić jeżeli chodzi o technikę i skakanie i pytanie czy wtedy nie lepiej wziąć koła 27,5? Widzę, że obecnie wszyscy przesiadają się na 29, pytanie czy to taka moda czy faktycznie większy rozmiar kół jest po prostu lepszy.

#downhill #mtb #enduro
  • 10
@monkiusz: Obecnie mam 29 ze skokiem 140mm i z jednej strony czuję, że to trochę mało, z drugiej strony może tak być, że mam po porostu niskie umiejętności :/ Kiedyś jeździłęm na Treku Remedy ze skokiem 160mm i miałem bardzo dobre wrażenia.
Obecnie mam 29 ze skokiem 140mm i z jednej strony czuję, że to trochę mało, z drugiej strony może tak być, że mam po porostu niskie umiejętności :/


@mowca_prawdy: canyon już pokazał spectrala co ma 125 z tyłu i 140 z przodu i nazywają to endurówką, pewnie kwestia geo :)
@mowca_prawdy zależy do czego. Jak bardziej zjazd po korzeniach kamieniach i syfie, to 29 , a jak bardziej zwinne traile i skoki, to 27,5 a nawet 26. Zobacz sobie bike checki zawodników z ostatnich Redbull Rampage. Oni skaczą w większości na 26 z tyłu i 27,5 z przodu