Wpis z mikrobloga

Do osób z depresją/nerwicą mam taki problem, że jak pójdę spać przed 24 lub wcześniej to zasypiam normalnie a jak leżę długo w łóżku do posna np do 1 w nocy lub później to mam jakieś problemy z sercem tzn co jakiś czas jakby jakiś skurcz lub nie wiem co to jest.Odbiegając od tematu serca to ja też przed spaniem potrafię się czuć dobrze jak się przebudze w nocy to mam jakiegoś doła a gdy wstanę rano czuje się dobrze.
#depresja #nerwica #zaburzeniapsychiczne #psychiatria #psychologia
  • 10
@banas921: Niby nie tylko przeglądam internet w telefonie ale może podświadomie komuluje się jakiś lęk bo kiedyś miałem tak ze bałem się iść późno spac bo wiedziałem ze będę się zle czuł jak wstanę rano.
@Kodzirasek propranolol przed snem bierz, tez mam takie akcje czasami i jak sie budze w nocy to biore 1/2 tej tabletki i jest spoko. Chociaz ja mam mega problemy ze snem, jestem uzalezniony od zolpidemu i bez tego moge nie spac 2 dni
Też mam problemy ze snem, zasypiam zazwyczaj normalnie ale budzę się w nocy i nie umiem zasnąć. Ostatnio zacząłem się po takim przebudzeniu rozciągać żeby rozluźnić ciało i to pomaga, potem śpię jak dziecko i nawet sny mam.
@Kodzirasek: Zmień ten telefon przed snem na książkę. Światło niebieskie się wydziela, melatonina odpala się później, gorzej się wysypiasz, gorzej jest zasnąć. Spróbuj książkę lub medytacje przed snem. Po miesiącu powinno być czuć już różnice. Też wyciszysz organizm więc lepiej dla niego. Jeśli natomiast nadal ciężko Ci zasnąć, to melisa X5 toreb do dużej szklanki lub 5 gram melatoniny, nie codziennie ale w cięższych sytuacjach. Można też leki, ale skoro można