Wpis z mikrobloga

@Miszcz_Joda: umowa kredytowa, dowód osobisty. A umowę dobrze dostarczyć wcześniej, bo czasami notariusze są nieogarnięci i potrzebują sporo czasu na wypisanie wszystkiego jak trzeba. Np ostatnio czegoś tam mi nie zdążyli wypisać i musiałem sam chodzić do sądu wpisywać hipotekę do KW. Z tego co pamiętam to chodziło o jakieś zaświadczenie, ale nie pamiętam jakie
  • Odpowiedz
@golomb13: akurat ja osobiście nie kupowałem jescze za gotówkę, ale wiem że tak jak Ty piszesz to na pewno nie.
Bo sprzedający zobaczy kasę na koncie i zamiast do notariusza wyjedzie do ciepłych krajów i wtedy to Ty masz problem: nie masz mieszkania i nie masz pieniędzy. Z tego co się orientuję to można zrobić przelew u notariusza, ewentualnie w umowie jest zapis w jakim czasie gotówka ma się znaleźć na
  • Odpowiedz
@golomb13: Przelew jest na akcie notarialnym. Możesz zrobić przelew natychmiastowy. Możesz tez wcześniej wplacic kasę na konto notariusza - depozyt notarialny.
Ale zazwyczaj odbywa się to tak, ze na akcie już przelewasz kasę ekspresem na konto sprzedającego.
  • Odpowiedz
@golomb13: Ja robiłem przelew po wyjściu od Notariusza, wyznaczona data przekazania kluczy (za 3 dni) plus obustronna deklaracja dobrowolnego poddaniu się egzekucji w przypadku nie wywiązania się z umowy
  • Odpowiedz