Wpis z mikrobloga

@pilnapotrzeba: na Ukrainie już nawet w okolicach Lwowa wszędzie sprzedaję się je na ulicy latem ;) np z bliższych krajów Węgry i Rumunia są znane z uprawy też. Ja osobiście nie lubię i jestem fanem melonów ale wiele osób wiadomo uwielbia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pilnapotrzeba: A ja jeszcze jako ciekawostkę dopowiem, że obecnie fałszuje się nawet arbuzy krzyżując je z dynią. Pozwala to na obfitsze zbiory i uprawę w mniej sprzyjającym klimacie, można rozpoznać po smaku (mniej słodki) i po nierównej strukturze skóry (ma takie wyżłobienia jak dynia choć nie tak widoczne). Unijne arbuzy są ok np. węgierskie ale w Turcji jest to częste
@pilnapotrzeba: Zawsze jak sie jechało do Ustronia lub Wisły to sprzedawali po drodze, chyba Węgry są tez dużym producentem arbuzów. Możesz sobie w ogródku wyhodować jak chcesz, to nie banany czy ananasy tylko takie większe słodkie ogórki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sxill: @Subtelny_Prostak: na pewno chodzi o szczepienie na dyni. Ogórek i arbuz to ta sama rodzina roślin moi teściowie mają plantacje ogórków pod namiotami i na wiosnę szczepią ogórki na dyni bo potem te sadzonki są dużo silniejsze i dają lepsze zboru czy jakoś tak. Teściowie się śmiali że kiedyś baba na rynku przyszła i pytała czy na pewno te ogórki nie są krzyżowane z dynią bo słyszała że tak