Wpis z mikrobloga

@mieszkamtu: wszystko jest mocniejsze od tego xd
ogólnie dobrze napisać ile chcesz wydać, bo latarka za 200-300zł nie jest niczym niezwykłym a wielu wytrzeszcza oczy na takie ceny jak mieli wcześniej chińczyki za 15zł tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: @Bonifacy13: @emilio-cosso: mogę dać 250 max ale fajnie jakbym widział konkretną różnicę. Ta moja stara latarka ma diodę cree t6 z tego co wiem... To jakie są mocnjiesze diody? Bo w sumie jak mam wydać 250 PLN a różnica będzie w jasności 20% to raczej szkoda wywalać pieniądze bo ta moja stara latarka wciąż świeci dobrze
@mieszkamtu: zacznijmy od tego, ze nie wiadomo co w tym chińczyku jest realnie. też kwestia ile prądu sterownik jej dostarcza. od latarki z zoomem z zwykła soczewką (te z TIRem zoomowalne jeszcze dają normalne światło) to każda powinna być znacznym ulepszeniem.

zależy Ci na niewypalaniu oczu dla ludzi przed Tobą i coś ma być z odcięciem światła aby nie świeciło daleko i raziło czy na #!$%@?ć jak najmocniej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: ma #!$%@? jak najmocniej.... Może jest coś co ma np. 2x diodę w sobie i np. od razu 4x18650 aku? Tak chce #!$%@? że jak jebne w lesie na pełna parę w nocy to będę miał dzień na kilka metrów przed oczami
@mieszkamtu: z 4 ogniwami są za duże na rower. na kilka metrów? to nie masz dużych wymagań xd
sp33s (jedna dioda, jedno ogniwo) świeci dalej niż klika metrów jasno

convoy s21d ma 4 diody (możesz wybrać jakie, ale interesuje Cię tylko XPL HD)

to się będzie szybko rozładowywać na takiej jasności
10129 - @mieszkamtu: z 4 ogniwami są za duże na rower. na kilka metrów? to nie masz d...
@mieszkamtu: 2 diody nie są koniecznie jaśniejsze niż jedna.
w latarkach jesteś ograniczony sterownikiem (ile prądu dostarczy) i temperaturą. dotknij palcem żarówki led która ma 7w jak poświeci. gorąca, nie? to teraz pomyśl, że w tej małej latareczce ma być 40W.

ograniczenie jest zazwyczaj temperaturowe, latarki mają problem z napędzeniem jednej diody na maksymalną jej jasność. Czujka temperatury sama zrzuca jasność bo się przegrzewa i CI skóra zejdzie jak jej dotkniesz
850 lumenów to jest mocna?


@10129: tak, diodę ma od góry i całe światło kierowane jest na drogę przez co efekt jest lepszy niz covoy na full a nikogo nie oślepiasz
@mmichal: on chce do lasu i napisał, że go wali oślepianie (ciekawe czy go leśnicy nie zgarną jak będzie #!$%@?ł 1500lumenów stale i straszył zwierzynę). do convoya możesz sobie kupić soczewkę i zamontować.

w sumie patrząc na test tej samej osoby (wiec można założyć, że kamera/ustawienia takie same dla obydwu i można porównać) nie wydaje się to oświetlać mocniej niż zwykła. zwykłą też możesz pochylić nieco
https://youtu.be/VRjTGfYMhi0?t=303

https://youtu.be/5nuC0Z6gkDg?t=250
nie wydaje się to oświetlać mocniej niż zwykła


@10129: nie no nie mów że nie widzisz na tym filmiku linii odcięcia? równiutko odcina i powyżej nic nie świeci

on chce do lasu i napisał, że go wali oślepianie


@10129: to covoya bym brał, tania, sprawdzona, wytrzymała

do convoya możesz sobie kupić soczewkę i zamontować


@10129: mam, mam też ten daszek, nadal razi jak dam mocniej, muszę parę metrów przed
nie no nie mów że nie widzisz na tym filmiku linii odcięcia? równiutko odcina i powyżej nic nie świeci

ale ja pisze o oświetleniu otoczenia. widzę odcięcie. jasne, do miasta latarkę zwykłą (bez tira 'rowerowego') to do sztumu jak ktoś to jeszcze ustawi na więcej niż 300 lumenów i jedzie po ulicy.

chodziło mi o tę część, że lepiej oświetli otoczenie 500 lumenów niż ~1500-2000 (bo z tego co pamiętam tyle sp33s
dwoma diodami gdzie można włączać osobno 'długie' i 'krótkie' lampkę.


@10129: ja to rozwiązałem lumintop b01 + convoy, wjeżdzam w las i convoy robi dzień z nocy, na drodze lumintop ma rewelacyjny rozkład światła